Tomasz Rusek

Od dziś u nas korki, objazdy, nerwówka

Roman Franków Fot. Tomasz Rusek Nasza rada dla kierowców? Zwolnić, nie jechać na pamięć i koniecznie uważnie patrzeć na nowe znaki. A tych - z powodu zmiany organizacji ruchu - są w mieście dziesiątki. W piątek montowała je ekipa firmy Elster, w której pracował m.in. Roman Franków.
Tomasz Rusek

Dziś rusza remont ul. Walczaka i Warszawskiej w Gorzowie. - Uważajcie na zmiany - mówi Roman Franków, który montował znaki objazdów.

Nie ma wątpliwości: kierowców, pieszych i pasażerów MZK czekają najtrudniejsze miesiące od lat. Dziś rusza remont ul. Warszawskiej i Walczaka. Czyli zamknięte zostaną dwa główne dojazdy do centrum Gorzowa. Walczaka: od dawnego szpitala dziecięcego do krzyżówki przy Białym Kościółku. A Warszawska: od wjazdu do filharmonii także do Białego Kościółka.

Dodatkowo zawieszone zostaną linie tramwajowe nr 1 i 3. Miejski Zakład Komunikacji puści za nie autobusy.

Nie ma co gdybać

- Trochę się dziwię, że nie zrobiono tego etapami: najpierw jedna ulica, potem druga. No ale teraz już nie ma co gdybać. Nie wiem, jak będę dojeżdżał do centrum. Przecież objazdy się zapchają - mówił nam w piątek kierowca Robert Szymborski, który wsiadał do auta przed Schodami Donikąd.

Zmiany czekają kierowców oraz pasażerów MZK: zawieszone są linie tramwajowe nr 1 i 3

Miał sporo racji. Magistrat remontowane ulice radzi omijać: Sikorskiego, Teatralną, Podmiejską i Pomorską (gdy jedziemy z centrum). Dojazd do centrum przebiega odwrotnie: Pomorską, Podmiejską do Teatralnej, a potem Sikorskiego.

Pytani przez nas kierowcy wskazują jeszcze jedną drogę: z centrum w stronę Górczyna można pojechać ulicami: Wy-bickiego, Kosynierów Gdyńskich do al. prałata Andrzejewskiego i do góry - do ul. Piłsudskiego. - Tylko że te wszystkie dojazdy się zakorkują. Jestem pewny, że w godzinach szczytu stanie: Kosynierów, Mickiewicza, Mieszka I, Wyszyńskiego, o Owocowej nie wspominając - czarno widzi remonty kolejny kierowca Daniel Lubczak.

Mogą być opóźnienia

Kocioł czeka też pasażerów MZK. W zamian za zawieszone linie przewoźnik uruchomi linię autobusową na trasie Silwana - Zakład Energetyczny, jednak... autobusy zastępcze pojadą głównym objazdem, czyli m.in. wąską ul. Teatralną. Nie ma więc wątpliwości, że w szczycie utkną w korkach. To samo przewiduje MZK, które w komunikacie skierowanym do pasażerów ostrzega, że „mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładu jazdy, dlatego prosimy zaplanować pewną rezerwę czasową i wyjechać kilka minut wcześniej”.

Z powodu zamkniętych ulic objazdami - też m.in. przez Teatralną - pojadą linie: 107, 113, 114, 122, 124, 125, 126, 501. Na nowych trasach już wyznaczono tymczasowe przystanki (pełną listę zmian oraz dokładną mapkę z przystankami znajdziecie na naszej stronie www.gazeta-lubuska.pl).

Uwaga, miła nowość: przy przesiadkach z linii tramwajowej nr 2 na linie komunikacji zastępczej lub odwrotnie podróż można kontynuować natym samym bilecie.

A jeśli macie jakieś uwagi, śmiało dzwońcie z pomysłami i krytyką do sekcji planowania przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji: 95 728 78 11 lub 95 728 78 12.

Przypomnijmy: przetarg na remont ul. Warszawskiej i Walczaka wygrała firma Taumer z Krakowa. Dostanie za to 14,8 mln zł. Ma wykonać zlecenie do końca listopada.

Na dokładkę

Uwaga: dziś rusza także remont ul. Borowskiego, więc nie bierzcie pod uwagę tej ulicy przy planowaniu objazdów.

Bieżące informacje o przebiegu robót i zmianach w organizacji ruchu w codziennych wydaniach „GL”.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.