Od lipca na strefie gospodarczej gminy Żary będzie można kupić działki

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Od lipca na strefie gospodarczej gminy Żary będzie można kupić działki

Lucyna Makowska

Gmina Żary uzbraja strefę gospodarczą. Na wyodrębnionej pomiędzy Lubomyślem a ul. Zielonogórską w Żarach działce niebawem zaczną lokować się nowe zakłady.

Żary zawdzięczają swój rozwój gospodarczy przygranicznemu położeniu. Krzyżują się tu dwie drogi krajowe nr 12 i 27. Ma to wyraźne przełożenie na atrakcyjność terenów dla potencjalnych inwestorów.
Nie bez powodu w sąsiedztwie własną strefę przemysłową, pierwszą w historii samorządu, tworzy gmina wiejska Żary, której miejscowości otaczają z każdej strony miasto.

Wójtowi Leszkowi Mrożkowi udało się na ten cel pozyskać z unijnego dofinansowania 1,2 mln zł na uzbrojenie strefy.
Od grudnia udało się doprowadzić wodę, prąd, oraz kanalizację. Do zrobienia została jeszcze tylko droga dojazdowa do strefy. A że dobre wiadomości szybko się rozchodzą, zainteresowanych kupną działki inwestorów nie brakuje. Firmy szukają przeważnie 3- 5 ha działek. Zatem z wstępnych obliczeń na strefie zmieści się ich pięć, siedem firm.

Już od wakacji gmina zacznie ogłaszać procedury przetargowe. Projekt przewiduje lokalizację przynajmniej jednego dużego przedsiębiorcę, jednego średniego, choć jeśli znajdzie się chętny za zakup całego terenu, nie będzie to problemem. 15 ha gminnego gruntu uzbraja żarska firma Jasta.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.