Od północy gimnazja będą podstawówkami

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Od północy gimnazja będą podstawówkami

Jarosław Miłkowski

Zmiany w przedszkolach i szkołach, nowy rodzaj zawodówek - taki będzie nowy rok szkolny, który rozpoczyna się w poniedziałek.

Co zmienia się w naszych szkołach w związku z powrotem do ośmioletnich szkół podstawowych? Podstawówek będzie więcej! Nie, żadnych nowych obiektów nie zbudowano (w planach jest powiększenie SP 20 na Manhattanie, do końca listopada ma być przygotowana dokumentacja projektowa). Dotychczasowe Gimnazjum nr 2 przy ul. Zamenhofa od jutra będzie już Szkołą Podstawową nr 9, z kolei Gimnazjum nr 7 przy ul. Estkowskiego – SP nr 7. Z kolei w trzecim samodzielnym gimnazjum (nr 4, przy ul. Grobla), będą się uczyć już tylko klasy drugie i trzecie. Za dwa lata ta szkoła w ogóle przestanie istnieć. Jak na razie, we wszystkich gimnazjach będzie uczyć się 1.989 nastolatków.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.