Grzegorz Kozakiewicz

Od poniedziałku rusza nabór do żarskich szkół średnich

Nabór do szkół w Żarach Fot. Powiat żary Bartłomiej Kubiak: Do 5 lipca pojawią się listy przyjętych.
Grzegorz Kozakiewicz

Kontrowersje budzi elektroniczna forma naboru. Jednak, jak zapewnia powiatowy wydział edukacji, nikt nie zostanie bez pomocy.

- System jest na tyle prosty, że każdy powinien sobie poradzić - mówi Bartłomiej Kubiak, szef wydziału edukacji żarskiego starostwa. - Szkoły zostały przygotowane, by służyć niezbędną pomocą.

Nabór do szkół średnich rusza w poniedziałek i potrwa do 10 czerwca. Na internetowej stronie starostwa pojawiła się już stosowna zakładka. Kandydat musi założyć sobie konto w systemie. Po wpisaniu żądanych danych pojawia się możliwość wyboru trzech szkół. Placówki i ich wymagania są szczegółowo opisane. Po dokonaniu wyboru pozostaje jeszcze wydrukować podanie i złożyć je w jednej ze szkół. Jej zadaniem będzie weryfikacja zgodności dokumentów z systemem i zatwierdzenie kandydata. Tylko wówczas jego aplikacja trafi do bazy.

W nadchodzącym roku liczba uczniów w poszczególnych klasach wyniesie 30. Do każdej dostaną się zdobywcy największej liczby punktów. Pozostali trafią do szkół drugiego i trzeciego wyboru. Listy przyjętych powinny zostać wywieszone do 5 lipca. Rekrutacja zakończy się do 15 sierpnia.

- Spodziewamy się, że w następstwie przeprowadzonego naboru naszych szkołach powstanie około 30 oddziałów - przyznaje B. Kubiak. - Będzie ich trochę mniej niż w roku ubiegłym. Na dzień dzisiejszy trudno określić ilu uczniów zabiorą nam szkoły w Żaganiu i Zielonej Górze. Spodziewamy się także konkurencji ze strony lubskiego ZDZ. Według ich zapowiedzi, powstanie w tym mieście 11 nowych kierunków.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.