Od sprzętu multimedialnego, przez siłownię, po wiatę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Czesław Wachnik

Od sprzętu multimedialnego, przez siłownię, po wiatę

Czesław Wachnik

Projekty z budżetu obywatelskiego w Świebodzinie już są realizowane. Z kasy gminy pójdzie na nie ponad 491 tys. zł. Ich zakończenie jeszcze w tym roku.

- Wszystkie projekty, które wygrały w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, będą wykonane - zapewniła nas Beata Amrogowicz, szefowa zespołu, który nadzorował przebieg głosowania. Przypomnijmy, radni wydzielili 500 tys. zł, które mają być wykorzystane na zadania małe (do 15 tys. zł) i duże (od 15 do 100 tys. zł).

Jak powiedziała Amrogowicz w przypadku projektów, które dotyczą placówek oświatowych, a jest ich większość, szkoły dostały pieniądze. Ich wielkość była zgodna z sumą, która została oszacowana, by dany projekt został zrealizowany. I tak do SP 2 trafiło 100 tys. zł na zakup sprzętu multimedialnego, tyle samo do SP 6 na stworzenie miejsca do rekreacji, zamontowanie ścianki wspinaczkowej. Nieco mniej, bo 70 tys. zł, przekazano SP 7 na modernizację placu zabaw przy sali gimnastycznej. To dyrektorzy szkół mają wybrać wykonawców i rozliczyć się z pieniędzy.

Placówki oświatowe dostały pieniądze, a za inne projekty będzie odpowiadało miasto

W przypadku trzech innych projektów dużych trwa opracowanie dokumentacji przetargowej. Dotyczy to wykonania oświetlenia elektrycznego przy plaży w Wilkowie (40 tys. zł), budowy siłowni zewnętrznej na osiedlu Słonecznym (38,8 tys. zł) oraz zagospodarowania stawu w Jeziorach. Dokumentacja ma być gotowa niebawem, tak, by prace mogły być rozpoczęte przed wakacjami.

Podobnie postąpiono przy projektach małych - placówki oświatowe dostały pieniądze, a za inne projekty będzie odpowiadało miasto. Tu doszło do jednej zmiany: wypadła renowacja parkietu w sali w Glińsku, a dołączono budowę wiaty w Jordanowie. Ale parkiet też będzie, zapłaci za niego gmina.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.