Od wczoraj wszyscy jeździmy objazdami

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Od wczoraj wszyscy jeździmy objazdami

Artur Szymczak

Gorzów to teraz jeden wielki objazd. W poniedziałek, 25 lipca, rano zaczął się wielki remont ul. Walczaka. To dopiero początek rewolucji w centrum miasta.

W poniedziałek chwilę po 9.00 drogowcy zaczęli ustawiać znaki zakazujące wjazdu w ul. Walczaka. Ruszył wielki remont. Około 12.00 zamknięto też ul. Borowskiego.

Remont Walczaka (potrwa aż do listopada) to objazdy i jeszcze raz objazdy. – Ruch będzie przekierowany na ulicę Sikorskiego, a następnie Teatralną, objazdem na ulicę Podmiejską i Pomorską. Tam będzie koniec objazdu do ulicy Walczaka. Istotną zmianą jest też to, że na czas remontu ul. Szkolna będzie dwukierunkowa – mówił nam Krzysztof Kropiński z biura miejskiego inżyniera ruchu. Wąskim gardłem może okazać się ul. Teatralna, gdzie już wczoraj tworzyły się korki.

Z kolei ul. Borowskiego nie będzie przejezdna na odcinku od Wyszyńskiego do Dąbrowskiego. Cała droga zostanie przebudowana, doczeka się nowego asfaltu. Wyremontowane będą też dwa mostki na
Kłodawce. Tu także – siłą rzeczy – wyznaczono objazdy. W ul. Dąbrowskiego będzie można wjechać od strony ul. Mickiewicza.

Więcej szczegółów: gdzie wyznaczono objazdy i jak działa komunikacja zastępcza (zamiast tramwajów) znajdziecie na naszej stronie.

Artur Szymczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.