Od wczoraj wszyscy jeździmy objazdami

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Od wczoraj wszyscy jeździmy objazdami

Artur Szymczak

Gorzów to teraz jeden wielki objazd. W poniedziałek, 25 lipca, rano zaczął się wielki remont ul. Walczaka. To dopiero początek rewolucji w centrum miasta.

W poniedziałek chwilę po 9.00 drogowcy zaczęli ustawiać znaki zakazujące wjazdu w ul. Walczaka. Ruszył wielki remont. Około 12.00 zamknięto też ul. Borowskiego.

Remont Walczaka (potrwa aż do listopada) to objazdy i jeszcze raz objazdy. – Ruch będzie przekierowany na ulicę Sikorskiego, a następnie Teatralną, objazdem na ulicę Podmiejską i Pomorską. Tam będzie koniec objazdu do ulicy Walczaka. Istotną zmianą jest też to, że na czas remontu ul. Szkolna będzie dwukierunkowa – mówił nam Krzysztof Kropiński z biura miejskiego inżyniera ruchu. Wąskim gardłem może okazać się ul. Teatralna, gdzie już wczoraj tworzyły się korki.

Z kolei ul. Borowskiego nie będzie przejezdna na odcinku od Wyszyńskiego do Dąbrowskiego. Cała droga zostanie przebudowana, doczeka się nowego asfaltu. Wyremontowane będą też dwa mostki na
Kłodawce. Tu także – siłą rzeczy – wyznaczono objazdy. W ul. Dąbrowskiego będzie można wjechać od strony ul. Mickiewicza.

Więcej szczegółów: gdzie wyznaczono objazdy i jak działa komunikacja zastępcza (zamiast tramwajów) znajdziecie na naszej stronie.

Artur Szymczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.