Od wolnej niedzieli nikt jeszcze z głodu nie umarł

Czytaj dalej
Alicja Zboińska

Od wolnej niedzieli nikt jeszcze z głodu nie umarł

Alicja Zboińska

Solidarność jest coraz bliżej osiągnięcia celu. Związkowcy tracą cierpliwość i chcą, by od stycznia sklepy były pozamykane we wszystkie niedziele. Na razie rząd oferuje dwie niedziele bez handlu i kusi dalszymi ograniczeniami w przyszłości...

Jedna, dwie, a może cztery - żonglowanie niedzielami z zamkniętymi i otwartymi sklepami trwa w najlepsze. Najnowsza wersja wskazuje na dwie - w drugą i czwartą niedzielę miesiąca świątynie handlu zostaną zamknięte dla swoich wyznawców. Chyba, że w tej sprawie coś jeszcze się zmieni, bo podział na zwolenników otwartych i zamkniętych sklepów w naszym społeczeństwie jest jeszcze wyraźniejszy od upodobania do poszczególnych partii. A interesy gospodarczo-polityczne ścierają się ze związkowo-obywatelskimi.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.