Oddział wewnętrzny szpitala w Krośnie Odrzańskim już działa

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Oddział wewnętrzny szpitala w Krośnie Odrzańskim już działa

Łukasz Koleśnik

Zgodnie z zapowiedziami, w tym tygodniu oddział wewnętrzny szpitala w Krośnie Odrzańskim wznowił funkcjonowanie. Wciąż jest jednak problem z personelem.

Od świąt Bożego Narodzenia do minionej niedzieli w krośnieńskim szpitalu nie działał oddział wewnętrzny. Pacjentów odesłano do domów, natomiast chorzy z rejonu krośnieńskiego trafiali do okolicznych placówek, chociażby do Zielonej Góry. Początkowo oddział miał wznowić działanie zaraz po świętach, jednak awaria ogrzewania, która była podana jako główna przyczyna kłopotów, przedłużyła się znacznie.

- Tym razem będzie to strajk głodowy - mówi Iwona Jakubowska, pielęgniarka oraz przedstawicielka związków zawodowych.

Prawdziwym problemem był jednak brak lekarzy. Czy teraz zatrudniono nowych specjalistów? Prezes krośnieńskiego szpitala Michał Ogrodowicz nie odpowiada wprost. - Zapewniam, że wszystkie dyżury są zabezpieczone. Nasza placówka będzie funkcjonować jak należy - stwierdza.

Nie zniknął też kłopot, związany z pielęgniarkami i ratownikami oraz pracownikami administracji. Spółka wciąż zalega z wypłaceniem im świadczeń socjalnych za okres trzech lat. Prezes zapewnia, że wkrótce ma zostać zaproponowane rozwiązanie. - Chcielibyśmy oddawać zaległe świadczenia w ratach - podkreśla. Szczegóły jeszcze nie zostały ustalone.

Pracownicy szpitala zorganizowali już dwa protesty. Jeśli wkrótce sytuacja nie ulegnie poprawie, najprawdopodobniej odbędzie się trzeci. - Tym razem będzie to strajk głodowy - mówi Iwona Jakubowska, pielęgniarka oraz przedstawicielka związków zawodowych. Warto przypomnieć, że sprawa niewypłaconych świadczeń trafiła do prokuratury.

W sprawie ponownie zaangażował się poseł Jacek Ku-rzępa. - Rozumiem, że to zadanie rady powiatu, która musi zdecydować, w jakim kierunku chce iść. Spotkałem się ze starostą, z którym dyskutowałem o utworzeniu spółki samorządowej. To decyzja rady. Jeśli tak by się stało, to starałbym się, aby ministerstwo zdrowia oraz NFZ dały wystarczająco wysokie kontrakty, żeby szpital mógł się rozwijać - mówi poseł Kurzępa.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.