Łukasz Koleśnik

Odeszła kierowniczka ośrodka w Stargardzie Gubińskim, brakuje lekarza. Co z opieką w gminie Gubin?

Wójt Zbigniew Barski przed ośrodkiem w Stargardzie Gubińskim. Fot. Łukasz Koleśnik Wójt Zbigniew Barski przed ośrodkiem w Stargardzie Gubińskim.
Łukasz Koleśnik

Z zewnątrz sprawa wygląda bardzo poważnie. Od pewnego czasu na terenie gminy Gubin przestał pracować dr Zbigniew Zdónek. Ostatnio jego małżonka, pani Natalia zrezygnowała ze stanowiska kierowniczki Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie Gubińskim. Co dalej?

Dr Zbigniew Zdónek nie pracuje na terenie gminy Gubin już od stycznia, kiedy skończyła mu się umowa.
- Jednym z powodów były anonimowe ataki na jego osobę - opowiada wójt Zbigniew Barski.
W ostatnich dniach ze stanowiska kierowniczki SP ZOZ_w Stargardzie Gubińskim zrezygnowała Natalia Zdónek, żona doktora Z. Zdónka.

 • Odejście państwa Zdónków w mocnym stopniu wpłynęło na podstawową opiekę zdrowotną na terenie gminy Gubin?
 • Co na ten temat mówi wójt gminy?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.