Marek Białowąs

Odnowione cztery gminne drogi. Na remont czekają już kolejne trasy

Nowa droga w Borku Fot. UG Trzebiechów Nowa droga w Borku
Marek Białowąs

28 czerwca oddano do użytku kierowców odnowione gminne trasy. W kolejce do remontu są już kolejne ulice za unijne pieniądze

28 czerwca br. wójt Trzebiechowa Izabella Staszak otworzyła aż cztery drogi o łącznej długości blisko 2,1 km, co dla tak małej gminy jest sporym osiągnięciem. Wyremontowane drogi znajdują się we wsiach: Ostrzyce (odcinek o długości 557 m), Głuchowo (dwa odcinki dróg o długości 338 i 403 m), Borek (droga o długości 770 m).

- Drogi te zostały wyremontowane z programu rozwoju obszarów wiejskiej za blisko 1,3 mln zł - mówi I. Staszak. - Natomiast wartość kosztorysowa prac była określona na sumę blisko 2,2 mln zł.

Gmina z programu PROW wybuduje do końca kwietnia przyszłego roku jeszcze sześć dróg - w Trzebiechowie (ul. Sportowa, Sosnowa, Kwiatowa, Wiśniowa, Lisia i Ptasia o łącznej długości ponad 1,7 km i wartości kosztorysowej blisko 2 mln (po przetargu cena została ustalona na 1,1 mln zł).

Od początku kadencji I. Staszak w gminie wyremontowano blisko 4,5 km tras (do końca listopada 2014 r. obecna wójt była sekretarzem w starostwie powiatowym).

W trakcie uroczystości otwarcia nowych dróg, wójt podpisała też umowę na dofinansowanie przebudowy drogi dojazdowej do pól w Radowicach (długość blisko 700 m i dofinansowanie departamentu rolnictwa urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze).
Warto dodać, że w ub. r. gdy ruszyła kolejna edycja programu budowy dróg lokalnych, Trzebiechów jako pierwszy skorzystał w regionie z programu tzw. ,,schetynówek’’. W ciągu trzech miesięcy wybudowano i oddano do użytku trasę w pobliżu zakładu ,,Bomadek’’.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.