Odwołany mecz Falubaz - Sparta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapała
Marcin Łada

Odwołany mecz Falubaz - Sparta

Marcin Łada

Mokry tor zagrażał zdrowiu żużlowców

Inauguracja sezonu w Zielonej Górze skończyła się mokrym falstartem. Padało w nocy z soboty na niedzielę oraz wczoraj rano i było po meczu.

Ekantor.pl Falubaz miał się o 19.30 zmierzyć z Betardem Spartą Wrocław. Nic z tego nie wyszło, ale na oczywistą decyzję czekaliśmy cały dzień. - Zawody są w dniu dzisiejszym odwołane ze względu na fatalny stan toru spowodowany opadami deszczu w noc poprzedzającą i dziś do godziny 15.00. w takich okolicznościach przygotowanie bezpiecznego toru do ścigania jest po prostu niemożliwe i w związku z powyższym taka decyzja została podjęta - oświadczył sędzia Remigiusz Substyk.

O komentarz do decyzji arbitra poprosiliśmy szkoleniowców obu ekip. - Wczoraj było bardzo fajnie, a tor prezentował się super, trening w piątek również był udany, ale lało przez całą noc do trzeciej. Padał najgorszy dla żużla deszcz, bo taki kapuśniak, który najbardziej szkodzi. Gdyby przyszła ulewa to woda spłynie, resztę się ściągnie, a tutaj... do tego zimno jest bardzo. Mamy początek sezonu, zawodnicy nie są jeszcze wjechani jak należy dlatego zapadła jedyna słuszna decyzja - powiedział trener Ekantor.pl Falubazu Marek Cieślak. - Prognoza mówi, że jeszcze będzie padało, a przy tym wieje chłodem i tego toru nie dałoby się wysuszyć. Usuwanie tego błota mogłoby się skończyć tak, że przez tydzień lub dłużej nie moglibyśmy wyjść później na ten tor. Jutro do dwunastej musimy ustalić nowy termin. Rozmawiamy o nim z Wrocławiem. Mamy kilka pomysłów. Na przykład 12 czerwiec, a oni proponują 8 maja, ale my 6 maja jedziemy do Grudziądza. Możemy z nimi jechać tego 8, ale oni musza sobie wtedy przesunąć mecz w Tarnowie na 6 - podsumował nasz szkoleniowiec.

- Tor jest bardzo namoczony, bo cały czas padało. Nawet gdybyśmy próbowali na siłę przygotować tor to myślę, że byłby niebezpieczny. Na początku sezonu nikomu na tym nie zależy więc pojedziemy w innym terminie - ocenił trener gości Piotr Baron.

Bilety na wczorajszy mecz stają się wejściówkami na pojedynek z ROW Rybnik 24 bm. Zwroty wejściówek z odwołanych zawodów honorowane będą w miejscach ich zakupu do końca niedzieli 17 kwietnia. Bilety zakupione w kasach przy stadionie będą przyjmowane w siedzibie klubu od poniedziałku do soboty.

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.