Renata Hryniewicz

Ogień nie uznaje żadnych granic, dlatego strażacy je przekraczają

130 ha lasu paliło się 26 i 27 czerwca, w największe upały. „Wyjazd nr 53. Czwartek, 27.06.2019, godz. 12:05. Okolice m. Wiesenau i Ziltendorf, powiat Fot. OSP RZEPIN 130 ha lasu paliło się 26 i 27 czerwca, w największe upały. „Wyjazd nr 53. Czwartek, 27.06.2019, godz. 12:05. Okolice m. Wiesenau i Ziltendorf, powiat Odra-Szprewa, Niemcy. Bardzo duży pożar lasu” - taki meldunek dostało OSP Rzepin
Renata Hryniewicz

- Przydzielono nas na odcinek bojowy od strony wioski, która jeszcze była zagrożona. Pożar się już nie rozprzestrzeniał, ale był wiatr, było sucho - mówi Konrad Nowak, prezes OSP w Rzepinie. Razem ze strażakami ze Słubic i Cybinki druhowie walczyli z pożarem lasu w Niemczech.

Niedaleko naszej granicy, między Frankfurtem nad Odrą a miastem Eisenhüttenstadt, w zeszłą środą wybuchł pożar lasu. W ogniu stanęło 130 ha. Niemcy wezwali pomoc.

- Rano, w drugim dniu pożaru mieliśmy naradę w sztabie. Stwierdziliśmy, że nasze środki i siły są niewystarczające - mówi Detlef Korn, przewodniczący Powiatowego Związku Straży Pożarnej Odra - Szprewa.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.