Zdzisław Haczek

Oglądając film „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, superbohaterom sekunduje Zdzisław Haczek

Oglądając film „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, superbohaterom sekunduje Zdzisław Haczek Fot. DISNEY
Zdzisław Haczek

Wfilmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” mamy cały wysyp postaci z komiksowej stajni Marvel. Do ekipy dołącza Ant-Man (miał solowy kinowy debiut rok temu), Czarna Pantera oraz siusiumajtek (autor określenia: Iron Man) – Spider Man. To nagromadzenie superbohaterów w jednym kadrze ma sens, bo rodzinna bijatyka, do której między nimi dochodzi, jest jedną ze spektakularnych w historii gatunku. Skąd te animozje w grupie, która powinna zgodnie działać dla dobra ludzkości? Ano tak działa jad polityki.

Iron Man (Robert Downey Jr.) staje do walki z Kapitanem Ameryką. Pięści i tarcza idą w ruch!

Okazuje się, że podczas wcześniejszych bitew superbohaterów z „tymi złymi” były też ofiary cywilne. Opinia publiczna od swoich obrońców się odwraca. Powstaje dylemat: Avengersi mają stać się ciałem sterowalnym przez międzynarodową czapę, czy działać samodzielnie? Reżyserski duet – bracia Anthony i Joe Russo – ten dylemat rozgrywa sumiennie, na miarę Szekspirowskich rozważań Hamleta. Stąd często tyle wymownej ciszy między scenami efektownych walk i pościgów w wielu stolicach świata. No i ta dawka kapitalnego humoru! Wyobraźcie sobie trzech superbohaterów podróżujących... garbusem.

EMMA WKRACZA W ŚWIAT MODY. CO JĄ TUTAJ CZEKA?

„Modelka” – duńsko-polska produkcja o kulisach świata mody. Historia Emmy (Maria Palm), która chce zostać modelką międzynarodowego formatu i pracować dla ekskluzywnej marki Chanel. Dostaje swoją szansę: wyjeżdża do Paryża, gdzie dzięki pochodzącej z Polski Zofii (Charlotte Tomaszewska) wkracza w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Tu Emma zakochuje się w fotografie... Film kręcono m.in. w Warszawie.

„Modelka” to filmowy debiut supermodelki Marii Palm. Partneruje jej Polka Charlotte Tomaszewska.

Zdzisław Haczek

Pracuje w Gazecie Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach działał w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubi brać z humorem. W GL zajmuje się tym, co trzeba. A szczególnie lubi ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z kamerą spotkacie go zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbia chować się w kinowej sali (bez kamery...)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

17,50 35,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.