Olimpiada „Bezpieczny i przyjazny region”. Zwycięzca wygrał indeks do WSB [DUŻO ZDJĘĆ]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Tomasz Wersocki

Olimpiada „Bezpieczny i przyjazny region”. Zwycięzca wygrał indeks do WSB [DUŻO ZDJĘĆ]

Tomasz Wersocki

14 uczniów z kujawsko-pomorskiego rywalizowało o indeks szkoły wyższej w Olimpiadzie „Bezpieczny i przyjazny region”.

To już trzeci, a zarazem ostatni etap VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Organizatorem przedsięwzięcia są jednostki straży miejskich z całego regionu. W pierwszej fazie eliminacji w olimpiadzie rywalizowało prawie 900 osób. W kolejnym wzięło udział 110 uczniów, a ostatecznie do wczorajszego finału w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu zakwalifikowało 14 uczestników.

- Od kilku lat mamy stałą liczbę blisko tysiąca zgłoszeń ze szkół w województwie. Warto przypomnieć, że osiem lat temu do olimpiady, której organizatorami były wówczas trzy straże miejskie, przystąpiło prawie 300 osób - mówił Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu.

Tegoroczne projekty przygotowane przez uczestników poruszały kwestie m.in. uzależnienia od środków psychoaktywnych, prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, cyberprzemocy ochrony środowiska oraz problem smogu.

Pierwsze miejsce w olimpiadzie zdobył uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy - Michał Dondajewski.

- Projekt odnosił się do cyberbezpieczeństwa w internecie. Zaprezentowałem w nim alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu niż spoglądanie w ekran urządzeń elektronicznych. Jednym z najczęściej obecnie spotykanych zagrożeń w internecie jest cyberprzemoc w formie chociażby - hejtu czy gróźb. Badania pokazują, że młodzi ludzie nie wiedzą tak naprawdę jak sobie z tym radzić - mówi zwycięzca olimpiady.

Drugie miejsce w konkursie oraz nagrodę specjalną marszałka województwa otrzymała Julia Tęgowska z Technikum Agrobiznesu w Rypinie. Jej praca konkursowa dotyczyła tlenku węgla oraz niebezpieczeństw związanych z wchodzeniem zimą na zamarznięte jeziora.

Dla zwycięzcy olimpiady organizatorzy zagwarantowali indeks, upoważniający do podjęcia nauki na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy. Natomiast na pozostałych finalistów czekały równie atrakcyjne wyróżnienia w postaci: laptopów, tabletów czy rowerów.

Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.