Olimpiczyk z Sulęcina byłby pewnie dumny

Czytaj dalej
Fot. M. Barden / UM
Sandra Soczewa

Olimpiczyk z Sulęcina byłby pewnie dumny

Sandra Soczewa

Stanisław Ożóg, olimpijczyk z Rzymu z 1960 r. i wielokrotny mistrz Polski w biegach na długie dystanse, pochodził z Sulęcina. By utrwalić pamięć po wybitnym sportowcu, mieszkańcy od kilkunastu lat organizują biegowy memoriał jego imienia.

W ostatnim biegu udział wzięło 138 zawodników w różnym wieku, z wielu miejscowości woj. lubuskiego i innych części kraju. Bieg miał start i metę na Placu Czarneckiego, główny dystans to 10 km. W sportowych zmaganiach brały udział również dzieci, dla których przygotowano specjalne, krótsze trasy.

W kategorii kobiet wygrała Anna Pluszczewska z Sulęcina; w kat. mężczyzn: Dominik Kryca z Wędrzyna; w kat. open kobiety: Wioletta Paduszyńska z Gorzowa; w kat. open mężczyźni: Rafał Misjan ze Strzelec Krajeńskich. W najstarszej grupie biegaczy wygrał Jerzy Masłowski z Marków. Więcej zdjęć na www.naszemiasto.pl.

Na XVIII memoriał im. Stanisława Ożoga zjechali do Sulęcina miłośnicy biegania nie tylko z Lubuskiego, ale też z całej Polski.
M. Barden / UM Na XVIII memoriał im. Stanisława Ożoga zjechali do Sulęcina miłośnicy biegania nie tylko z Lubuskiego, ale też z całej Polski.
Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.