Ona nie widzi, on nie chodzi. Pozostawieni sami sobie

Czytaj dalej
Fot. freeimages.com
Katarzyna Piojda

Ona nie widzi, on nie chodzi. Pozostawieni sami sobie

Katarzyna Piojda

- Jestem niewidoma, po wylewie, przykuta do łóżka. Mąż do tej pory się mną opiekował, ale złamał nogę i sam potrzebuje wsparcia - płacze 75-latka z małej wsi pod Bydgoszczą.

Starsza pani zaznacza na początku: - Nie chodzi mi o wzbudzenie litości, czy sensacji. Chciałabym tylko, żeby nam, dwojgu starych, niedołężnych ludzi ktoś pomógł.

Kobieta ma 75 lat. Jej mąż o rok więcej. Mieszkają na wsi w gminie Osielsko (powiat bydgoski). Emerytka dawno temu straciła wzrok. - A 10 lat temu miałam wylew - opowiada seniorka. - Wtedy zaczęły się moje problemy z chodzeniem. Od 1,5 roku w ogóle nie chodzę. Jestem przykuta do łóżka.

Kobieta choruje jeszcze na cukrzycę. - Mąż do tej pory mi pomagał, podawał insulinę. Mył mnie, przebierał. Gotował dla nas, sprzątał, robił zakupy - wymienia staruszka. - Ja leżę, jak kłoda. I jak kłoda się czuję.

Małżeństwo nie narzekało na los. Aż do zeszłego tygodnia. - Mąż w weekend złamał nogę. Skomplikowane złamanie. Trafił do szpitala. Lada dzień z niego wyjdzie.

Dlaczego nikt w domu schorowanej kobiety nie pojawił się, odkąd jej mąż jest w szpitalu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.