Ona zatańczy dla mnie w Kożuchowie

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski / Polska Press
Filip Pobihuszka

Ona zatańczy dla mnie w Kożuchowie

Filip Pobihuszka

Czołówka polskiej sceny disco polo wraz z zespołem Weekend na czele, „rozbuja” publiczność podczas gali Cosuchovia Dance!

Największa gala disco polo w zachodniej Polsce - takim hasłem Kożuchów chce przyciągnąć publiczność na imprezę ochrzczoną jako Cosuchovia Dance. 16 lipca na scenie w parku im. Poniatowskiego pojawi się siedem formacji reprezentujących wspomniany gatunek muzyczny, od kilku lat przeżywający w Polsce swój renesans. O tym, że tego typu koncerty cieszą się popularnością, przekonaliśmy się rok temu, gdy w Kożuchowie wystąpił zespół Piękni i Młodzi.

- Oni wszyscy są tak rozchwytywani... After Party zażyczyli sobie, że chcą wystąpić o godz. 19.00. Bo przed nami mają koncert, przyjeżdżają do nas i później jadą na następny - wyjaśnia burmistrz Paweł Jagasek. - Tak z ciekawości zajrzałem na ich rozkład, to oni mają około 60-70 koncertów miesięcznie! - mówi. - O 17.00 jak zaczniemy do skończymy o 1.00 w nocy. No i później, kto będzie chciał, to będzie mógł w Orzechówce kupić bilety za 250 zł na imprezę zamkniętą. Tam będzie można do białego rana pobawić się z Weekendem, Bobim i innymi - dodaje burmistrz.

Niekwestionowaną gwiazdą kożuchowskiej imprezy będzie zespół Weekend z wokalistą Radosławem Liszewskim

Czy będą chętni na taką imprezę? Ciężko powiedzieć. Pewne jest natomiast to, że pod sceną gali Cosuchovia Dance zgromadzą się tłumy. Gwarancją jest lista zaproszonych formacji i darmowy wstęp.
- No jasne! Taka okazja, żeby się pobawić! W końcu coś się dzieje w tym mieście! - odpowiadają młode kożuchowianki zapytane o obecność na lipcowej imprezie. - Czy będę? Nie wiem. Wiem, że na pewno korki na „dojazdówkach” będą siedem razy większe niż rok temu - śmieje się napotkany na rynku mężczyzna.

Koncertowanie zainauguruje występ naszej rodzimej gwiazdy disco polo, czyli nowosolski Bodzio Dance. Sam Bodzio podkreśla, że hasło reklamujące galę jako największą na zachodzie kraju nie jest wcale przesadzone. - Większość tego typu imprez odbywa się na wschodzie Polski - wyjaśnia. - Miałeś okazję grać na jednej scenie z takimi gwiazdami? - dopytuję. - Z niektórymi, jak After Party czy Bobi to jak najbardziej. Z Weekendem jeszcze nie. Tak w ogóle to z czołówki brakuje tylko Akcentu i Miga! Ale oni mają terminy pozajmowane pewnie na dwa lata do przodu - mówi Bodzio. Sam udział w imprezie komentuje tak: - Jestem dumny, dla mnie to jest wyróżnienie. Ale dzięki temu, że będę miał takie towarzystwo, stawiam sobie wyżej poprzeczkę. Nie chcę wypaść gorzej. Chcę wypaść tak samo, albo i lepiej. To wszystko mnie motywuje i na pewno nie będzie paraliżować. Mam kilka lat doświadczenia, supportowałem różne gwiazdy - mówi.

Bodzio deklaruje, że już za miesiąc, podczas Święta Solan zaprezentuje premierowy utwór, który zamierza zagrać także na gali w Kożuchowie. - Zmieniam też nazwę. Teraz będzie to „Bodzio Dance i Dziewczyny”. Szykuję też nowy teledysk. Jest moda na piosenki o oczach, więc będę śpiewał o brązowych oczach. Jakby znalazły się jakieś czytelniczki w wieku 18 - 28 lat, to mogą się zgłaszać, bo bardzo się przydadzą! - mówi Bodzio.

Kto zagra i o której?

Podczas gali Cosuchovia Dance na scenie pojawi się siedem formacji disco polo. Oto harmonogram imprezy 16 lipca:
17.00 - Bodzio Dance
18.00 - Claudi
19.00 - After Party
20.00 - Malibu
21.00 - Bobi
22.00 - Bayera
23.00 - Weekend

Impreza zamknięta odbędzie się w Domu Weselnym Orzechówka w Kożuchowie, przy ul. Traugutta 1. Wstęp będzie kosztował 250 zł.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.