Jarosław Miłkowski

Oni mogą Ci pomóc

Oni mogą Ci pomóc Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Osoby, kóre mają problem ze zrobieniem zakupów czy sprzątaniem, mogą liczyć na pomoc wolontariuszy. Jak ją uzyskać?

- Dziś z tego projektu korzysta 38 osób. Pomaga im w sumie 30 wolontariuszy - mówi Justyna Pawlak, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Wczoraj podsumowywała pierwsze tygodnie działania usług pomocowych w mieście. - Są skierowane do seniorów, przede wszystkim dla osób samotnych, które nie mają rodziny i potrzebują podstawowej pomocy przy robieniu zakupów, sprzątaniu czy też potrzebują towarzysza rozmowy - mówi Pawlak.

Wolontariuszy zapewniają dwie fundacje: Stowarzyszenie Człowiek w Potrzebie - Wolontariat Gorzowski oraz Ad Rem.
- Na tę chwilę starcza nam wolontariuszy, ale zainteresowanie wciąż rośnie i szukamy kolejnych - mówi Kamil Czerwiński z Ad Rem. Chcecie pomagać starszym? Zadzwońcie pod numer: 792 073 123.

Jesteście seniorami potrzebującymi pomocy na przykład w zakupach? Zgłoście się do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie pod numer: 519 319 501 lub do siedziby przy ul. Jagieły 7 i ul. Drzymały 10.

- Ja chodzę do starszej pani, by z nią porozmawiać. Bardzo się z nią zżyłam - mówi wolontariuszka Natalia Białas.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.