Zdzisław Haczek

Oni rządzą na scenie!

Rafał Brzozowski zaśpiewa w gorzowskiej Nova Park. Fot. Zdzisław Haczek Rafał Brzozowski zaśpiewa w gorzowskiej Nova Park.
Zdzisław Haczek

Wydarzenia i imprezy kulturalne w województwie lubuskim.

Rafał Brzozowski będzie tak blisko! I nam zaśpiewa

Gorzów Wlkp. W ramach dwudniowego Świątecznego Kolędowania w Nova Park zaplanowano wiele ciekawych występów artystycznych. W niedzielę m.in. wielka premiera „Kolędy dla Gorzowa” oraz koncert popularnego wokalisty Rafała Brzozowskiego. Jego kariera nabrała tempa cztery lata temu, kiedyw programie „The Voice of Poland” doszedł do półfinału. Wtedy wydał dwa single: „Nie mam nic” oraz „Na dobre masz zawsze mnie”. Ten ostatni jest piosenką kończącą popularny serial „Na dobre i na złe”. Potem Rafał wylansował przebój - „Tak blisko”.
Nova Park, niedziela, 13 grudnia, 16.00, wstęp wolny.

Na co się wybrać w weekend? Poleca Zdzisław Haczek z "Gazety Lubuskiej"

Rafał Brzozowski zaśpiewa w gorzowskiej Nova Park.
Ewelina Wójcik Organek zagra w zielonogórskim Kawonie.

O, matko! Organek zagra w Piwnicy Kawon

Zielona Góra. „O, matko”, „Głupi ja”, „Ta nasza młodość”, „Nie lubię”, „Kate Moss” - usłyszymy na koncercie Organka, czyli Tomasza Organka, który wcześniej znany był z występów w zespole Sofa, którego był współzałożycielem. Od 2013 r. ten muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów tworzy projekt Organek.
Piwnica Artystyczna Kawon, niedziela, 13 grudnia, 19.00, bilety: 30/40 zł.

Rafał Brzozowski zaśpiewa w gorzowskiej Nova Park.
M. Dembiński Ewa Małas-Godlewska.

Zaśpiewa sopranistka światowej sławy

Gorzów Wlkp. Piątkowy koncert „Głosy światowych scen” rozpocznie uwertura do opery „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego. Później wystąpi sopranistka Ewa Małas-Godlewska, która zaśpiewa najpiękniejsze arie operowe i przeboje z najsłynniejszych musicali. Polska śpiewaczka od lat zachwyca publiczność na najbardziej prestiżowych scenach świata. Największy rozgłos uzyskała, użyczając głosu tytułowemu bohaterowi filmu „Farinelli” Gerarda Corbiau. Za ścieżkę dźwiękową do tego obrazu Ewa Małas-Godlewska otrzymała też Złotą Płytę w Cannes. Koncert zakończy najsłynniejsze dzieło Berlioza - „Symfonia fantastyczna”. Zagra Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.
CEA Filharmonia Gorzowska, ul. Dziewięciu Muz, piątek, 11 grudnia o 19.00, bilety: 28 - 50 zł.

Janusz Radek zaprasza na przejażdżkę

Zielona Góra. Janusz Radek zajedzie z najnowszą płytą - „Popołudniowe przejażdżki”. J. Radek jest wokalistą, aktorem, autorem piosenek. Ma na koncie płyty solowe: „Królowa Nocy”, „Serwus madonna”, „Dziękuję za miłość”, „Dziwny ten świat - opowieść Niemenem i Jeszcze bliżej”, „Gdzieś-po-między”, „Dom za miastem”, „Z ust do ust”.
Piwnica Kawon, poniedziałek, 14 grudnia, 20.00, bilety: 40/50 zł.

Rafał Brzozowski zaśpiewa w gorzowskiej Nova Park.
Zdzisław Haczek Kabaret Ciach rozbawi Żary.

Uwaga! Nadciąga Ciach z królową i Bondem

Żary. Zielonogórski kabaret Ciach - jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - pokaże swój premierowy program - „Historie śmiechem pisane” w składzie: Małgorzata Czyżycka, Mateusz Czechowski, Leszek Jenek, Tomasz Kowalski. Spodziewajcie się wizyty: Królowej Elżbiety II, gadającego niemowlaka, plotkujących działkowców, Jamesa Bonda...
Pub Max, sobota, 20.00, bilety: 30 zł.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.