Opada już wyborczy kurz. Jaką koalicję odsłoni w sejmiku?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Opada już wyborczy kurz. Jaką koalicję odsłoni w sejmiku?

Jarosław Miłkowski

Trwa formowanie koalicji w sejmiku. - Rozmawiamy z wszystkimi, poza PiS-em - mówi szef PO w regionie. - Może być niespodzianka - słyszymy od przewodniczącego PiS-u.

- Możliwe, że będzie koalicja złożona z trzech ugrupowań, a możliwe, że z czterech. Każdego rozwiązania nie można wykluczyć. Rozmawiamy i będziemy rozmawiać z wszystkimi ugrupowaniami. Poza PiS-em – mówi nam senator Waldemar Sługocki, przewodniczący PO w regionie. Platforma do spółki z Nowoczesną jako Koalicja Obywatelska zdobyła 11 mandatów w 30-osobowym sejmiku województwa. Może więc tworzyć koalicję. Z kim? W minionej kadencji (2014-2018) rządziła wraz z PSL-em, ale od 2016 r. do tej dwójki dołączył SLD. Teraz PSL wywalczył cztery mandaty. SLD – dwa.

 • Kiedy poznamy więcej szczegółów?
 • Ilu radnych będą miały ugrupowania?
 • Jaka może być koalicja?
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.