Orkiestra zagra na Zamku i w Pałacu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Filip Pobihuszka

Orkiestra zagra na Zamku i w Pałacu

Filip Pobihuszka

W niedzielę WOŚP zagra w Kożuchowie, a dwa tygodnie później odbędzie się bal w Wiechlicach. Skromną i symboliczną imprezę w Nowej Soli udało się zorganizować w niemal ostatniej chwili.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę zagra już po raz 24. Tradycyjnie, w wielu miejscowościach odbędą się towarzyszące zbiórce pieniędzy imprezy kulturalne połączone z licytacjami i loteriami fantowymi. Wszystko oczywiście po to, by zebrana kwota była jak największa! Przypomnijmy, że pieniądze zebrane podczas 24. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Kożuchów

Kożuchowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie już umiejscowił się w Centrum Kultury „Zamek”. I to właśnie tam odbędzie się większa część imprezy związanej z 24. finałem WOŚP, który rusza w najbliższą niedzielę.
Jak wygląda harmonogram imprezy? Całość startuje o godzinie 12.00. Pierwsze półtorej godziny umilą obecnym występy dzieci z „Akademii Malucha” oraz przedszkoli nr 1 i 3. O 13.30 na scenie zaprezentuje się Kożuchowska Orkiestra Dęta. Nieco ponad pół godziny później dzieciaki ze szkoły podstawowej nr 2 zatańczą w hip-hopowym stylu. Po nich przedstawienie „Więzienna Biesiada” zaprezentuje zespół „Tęcza”. 15:30 to występ wokalny Eweliny Makowskiej i Pauliny Magiery oraz zespołu tanecznego „Contra” z kożuchowskiego gimnazjum.

Występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych zajmą sporą część kożuchowskiego koncertowania, które odbędzie się na zamku.
Archiwum Występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych zajmą sporą część kożuchowskiego koncertowania, które odbędzie się na zamku.

Później scenę opanują uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 oraz szkoły podstawowej nr 1. O 16.30 zaprezentują się też sekcje działające przy CK „Zamek”. Z kolei w Piwnicy Rycerskiej o godz. 19.00 wystąpi Rap Paradise Bobik. Ale to jeszcze nie wszystko, bo dziać będzie się też na rynku. Od 10.00 do 14.00 potrwa tam akcja poboru krwi, po niej zaprezentują się kożuchowskie Morsy. O godz. 18.00 zagra zespół Instant Blues z Zielonej Góry. Co ponadto? Pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy, grochówka, ciasto, licytacje, loteria fantowa i mecze siatkówki. A o godz. 20.00 z ratuszowej wieży wystrzeli „światełko do nieba”.

Gościem honorowym będzie aktorka Magdalena Różczka

Wiechlice

Piękne wnętrza, wykwintna kuchnia, muzyka na żywo i... licytacje. To i wiele więcej czeka na uczestników niezwykłego balu, który odbędzie się w Pałacu Wiechlice 23 stycznia o godz. 19.00. Niezwykłego, bo cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, podobnie zresztą jak kwoty pochodzące z licytacji. - Bal poprowadzi Irek Bieleninik. A gościem honorowym będzie aktorka Magdalena Różczka. Zagra natomiast Awiński Show - opowiada Zbigniew Czmuda, właściciel pałacu. Bilety są już dostępne na stronie internetowej abilet.pl oraz w punktach sprzedaży. Jest ich ok. 60 sztuk. Cena zaproszenia to 500 zł od pary. - Liczymy na to, że uda nam się przekazać ponad 20 tysięcy złotych - dodaje Z. Czmuda. Jeśli wszystkie bilety nie zostaną sprzedane do 10 stycznia, będą licytowane podczas 24. Finału WOŚP w Zielonej Górze.

Nowa Sól

Jeszcze na początku tego tygodnia wydawało się, że orkiestrowej imprezy dla nowosolan nie będzie. Wszystko przez zakończony niedawno remont Nowosolskiego Domu Kultury. - Nie bylibyśmy w stanie udźwignąć tego organizacyjnie - mówił jeszcze kilka dni temu dyrektor NDK, Krzysztof Piotrowiak.

Tymczasem okazało się, że... - W Nowej Soli w tym roku miało nie być koncertu WOŚP, ale będzie! - poinformował na swoim facebooku prezydent Wadim Tyszkiewicz. - W najbliższą niedzielę o godz.16.00 w hali “Elektryka” zagramy przez dwie godziny dla tych, którzy chcą być tego dnia razem z tymi, którzy chcą pomagać. Też przyniosę coś fajnego, osobistego na licytację. Zaśpiewa m.in. też i moja żona z zespołem bluesowym, a ja, w związku z tym, że nie umiem śpiewać, wykonam mruczando i poprowadzę licytację - czytamy we wpisie.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.