Eliza Gniewek-Juszczak

Osadzeni wysadzeni? Nie będzie aresztu śledczego w Nowej Soli. To jedyna taka lubuska placówka, której dotyczy reforma więziennictwa

Być może część kocy z aresztu w Nowej Soli trafi do przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Areszt kiedyś wsparł te miejsca w taki sposób Fot. Arch. Polska Press Być może część kocy z aresztu w Nowej Soli trafi do przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Areszt kiedyś wsparł te miejsca w taki sposób
Eliza Gniewek-Juszczak

- Informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Umowę mieliśmy na rok - przyznaje wójt Izabela Bojko. Urząd miasta zdążył odwołać zawarcie umowy na godzinę przed podpisaniem.

Kiedy 29 grudnia wójt gminy Nowa Sól Izabela Bojko podpisywała kolejną umowę z ppłk. Dariuszem Rączkowskim o współpracy z aresztem, nie spodziewała się tego, co się stanie dwa tygodnie później. Chodziły słuchy, że nowosolska placówka może znajdzie się wśród zamykanych, ale nikt nie chciał brać tego na poważnie.

CZYTAJ WIĘCEJ:

  • Do końca marca będzie zlikwidowany areszt śledczy w Nowej Soli. Znalazł się wśród 23 aresztów i więzień w kraju, których dotyczą zmiany organizacyjne, jest jedyną taką lubuską placówką.  Osadzeni zostaną wywiezieni do innych aresztów w Polsce. 
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.