Osiedlowe kluby były jak centrum naszego świata

Czytaj dalej
Fot. SM Dolinki
Tomasz Rusek

Osiedlowe kluby były jak centrum naszego świata

Tomasz Rusek

Dziś na osiedlu każdy dzieciak zwykle sam sobie rzepkę skrobie. Kiedyś skrobaniem nam rzepek zajmowały się osiedlowe kluby, które prowadziły spółdzielnie mieszkaniowe. W latach 80. to były nasze - czyli ówczesnych dzieci - ulubione miejsca. Można było pograć w piłkarzyki, w Eurobiznes, a nawet pooglądać filmy na kasetach wideo - co było największym rarytasem. Osiedlowe kluby organizowały też zabawy andrzejkowe, mikołajkowe i inne spotkania oraz zawody. Tak wyglądało to na gorzowskich Dolinkach - widać to na zdjęciach, które udostępniła nam spółdzielnia.

Wy też chadzaliście do osiedlowych klubów? Napiszcie nam kiedy i do jakich. Ważne jest dla nas każde wspomnienie. No i oczywiście zdjęcia. Im ich będzie więcej, tym lepiej. Przysyłajcie je na adres: trusek@gazetalubuska.pl. A inne spółdzielnie zachęcamy do przejrzenia starych kronik. Może też macie takie „kwiatki”?

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

17,50 35,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.