Ośmioro zdecyduje, jak będzie wyglądał ratusz

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Ośmioro zdecyduje, jak będzie wyglądał ratusz

Jarosław Miłkowski

12 prac bierze udział w konkursie architektonicznym na przebudowę ratusza. Zwycięski projekt mamy poznać 22 kwietnia.

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał przebudowany ratusz? Musicie uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Do finału zmierza właśnie konkurs na projekt połączenia dzisiejszego magistratu z byłą komendą policji. Wstępnie zainteresowanych udziałem w konkursie było aż 67 pracowni i architektów, ale ostatecznie prac nadeszło tylko 12.

Jakie rozwiązania przewidzieli architekci?

– To na razie tajemnica. Konkurs jest bowiem tajny – mówi Dariusz Górny, szef gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jest jednym z ośmiorga sędziów, którzy wybiorą zwycięski projekt.

Oprócz niego w składzie sędziowskim zasiadają m.in.: Jerzy Grochulski, wiceprezes ogólnopolskiego SARP, prezydent Jacek Wójcicki, dyrektor wydziału inwestycji Agnieszka Surmacz oraz Małgorzata Stróżewska, dyrektor wydziału urbanistyki. Na co położą oni największy nacisk? Przede wszystkim na kształt i funkcjonalność budynku (mają w nim bowiem pracować wszyscy urzędnicy, a tych jest pół tysiąca). W dalszej kolejności to, jak przebudowany ratusz będzie wkomponowany w otoczenie oraz czy projekt będzie oryginalny. Najmniej istotny będzie koszt realizacji przebudowy (to kryterium będzie istotne w 10 proc.).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.