Filip Pobihuszka

Ósmy Solanin będzie mocny jak nigdy!

Grzegorz Potęga Fot. Filip Pobihuszka Grzegorz Potęga i nowe statuetki Solanina, które już za nieco ponad tydzień powędrują do najlepszych filmowców ósmej edycji.
Filip Pobihuszka

Ósma edycja Solanin Film Festiwal zapowiada się nadzwyczaj ciekawie! A wszystko to w nowoczesnym budynku Nowosolskiego Domu Kultury.

Może trudno w to uwierzyć, ale środowa konferencja poświęcona 8. Solanin Film Festiwal, była pierwszą w historii imprezy, która odbyła się w murach Nowosolskiego Domu Kultury. Popularny „endek” niejednokrotnie należał już do grona festiwalowych obiektów, ale w tym roku, po gruntownej modernizacji, będzie prawdziwą solaninową kwaterą główną.

- Ta edycja zdecydowanie różni się od innych bo zyskaliśmy mocną swobodę działania w sprawach organizacyjnych a to jest klucz do tego, by imprezę dobrze przygotować - mówił jeden z dyrektorów SFF, Grzegorz Potęga. W podobnym tonie wypowiadał się drugi z szefów imprezy, Konrad Paszkowski: - Cieszymy się, że ósemka okazuje się dla nas szczęśliwa, Solanin ma moc i wiemy, że Nowosolski Dom Kultury będzie miał moc. Poprzednie edycje robiliśmy trochę partyzancko, rok temu nie mieliśmy centrum festiwalowego, teraz mamy.

W tym roku obejrzymy 35 filmów konkursowych z 248 zgłoszonych. Wszyscy pamiętamy sytuację, gdy filmy „Joanna” i „Nasza klątwa” docenione na 6. SFF 2014, pół roku później zostały nominowane do Oscara. W tym roku zobaczymy film „Lokatorki”, który już dziś pokonał 17 tys. innych filmów z całego świata i będzie walczył o tzw. studenckiego Oscara.

Małym zgrzytem będzie nieobecność zapowiadanego wcześniej Andrzeja Grabowskiego. - Tak bywa, że terminarze aktorskie są płynne. To jedyny taki przypadek w tym roku - komentował G. Potęga. Na pocieszenie dodajmy, że w zamian, po projekcji filmu„Pitbull: Nowe Porządki”, publiczność będzie mogła spotkać się z Michałem Kulą, czyli filmowym Barszczykiem.

8. Solanin Film Festiwal startuje w najbliższą środę (17 sierpnia) w NDK i potrwa do niedzieli. Karnety na festiwal można było kupić do wtorku. Bilet na dużą salę to koszt 15 zł. Pokazy konkursowe na małej sali będą bezpłatne.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.