Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Czytaj dalej
Fot. Mat. kandydatów
Aleksandra Szymańska

Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Aleksandra Szymańska

Co może łączyć kulturę, działalność społeczną, biznes i pracę w samorządzie? Wszędzie trafiają się wyjątkowe osobowości. Na nasze szczęście!

Szczęście mają choćby rodzice gorzowskich maluchów, że spotkali na swojej drodze Nelę Mitukiewicz. Dzięki niej uzdolnione pociechy mogą się rozwijać ruchowo, a kto wie - może wyrosną na prawdziwych tancerzy. Dzięki Neli Mitukiewicz tańcem może się też cieszyć młodzież.

Dzięki za przygodę z tańcem
Specjalnością gorzowianki (choć z krótkim stażem) jest taniec, choreografia i teoria tańca. Nela Mitukiewicz jest realizatorką wielu choreografii teatralnych, m.in. w Teatrze Lalki w Kielcach, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze w Gliwicach, Teatrze Słowackiego w Krakowie, realizacji dyplomowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Teatrze Szwalnia w Łodzi.

Kategoria KULTURA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

W Gorzowie realizuje się m.in. w szkole Art. Dance Baby. Niedawno została stypendystką miasta, a za stypendium chce urządzić warsztaty taneczne i przygotować performance.

Dzięki za pomoc w potrzebie
Rodziny w trudnej sytuacji, dotknięte chorobą, mają szczęście, że w Świebodzinie jest ktoś taki jak Rafał Wojtkiewicz, „człowiek - orkiestra”.

Rafał Wojtkiewicz to Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich ARS FAMILIA, które udostępnia za darmo wózki inwalidzkie i inny sprzęt.

Za Festiwalem Musica Misericordia też stoi Rafał Wojtkiewicz, do tego koordynator krajowy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych (nocne długie marsze praktykuje coraz więcej osób w regionie, w kraju, w Europie).

Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Jednak dla wielu Rafał Wojtkiewicz to w Świebodzinie „twarz” akcji Szlachetna Paczka. Potrafi do niej zaprząc ponad tysiąc osób i ciężko już sobie wyobrazić miasto bez tej dorocznej akcji.

Dzięki za wsparcie i rady
Słubiczanie mają szczęście, że w komendzie powiatowej policji pracuje Sylwia Szary. Mają szczęście, że specjalistka (mediatorka i trenerka umiejętności społecznych) udziela się też społecznie.

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Od tego miesiąca Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach uruchomił program, który daje mieszkańcom dostęp do darmowej mediacji. Sylwia Szary podjęła się zadania - pomaga rozwiązywać konflikty bez konieczności chodzenia do sądu i wikłania się w długie, niekiedy bolesne i kosztowne procesy.

Dzięki za wyjątkowy ślub
Biznes Sylwii Marciniak z Zielonej Góry uszczęśliwia panny młode. Zielonogórzanka zaledwie cztery lata projektuje i szyje kreacje, a już przyjeżdżają po nie panie z całej Polski. Ba, z Niemiec, Francji, a nawet Meksyku i Stanów Zjednoczonych! Pomyśleć, że Sylwia Marciniak była księgową i dopiero niedawno wróciła do pasji sprzed lat, czyli projektowania i szycia (jeszcze w szkole koleżanki zamawiały u niej kreacje na szkolne imprezy).

Kategoria BIZNES - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Dziś Atelier Rosa Sylwii Marciniak to coraz bardziej rozpoznawalna marka. No i cały czas się rozwija. Właśnie zaczęło działalność w nowym miejscu - oficjalne otwarcie dla panien młodych w sobotę 23 lutego.

Nela Mitukiewicz, Rafał Wojtkiewicz, Sylwia Szary i Sylwii Marciniak to liderzy głosowania w naszym plebiscycie Osobowość Roku 2018. Pokazujemy w nim więcej wyjątkowych osób z naszego regionu.

Osobowość Roku 2018 | Trwa wielki, wojewódzki finał!

Być może je znacie, a być może do tej pory nie zdawaliście sobie sprawy, że właśnie te osoby stoją za Waszą ulubioną imprezą kulturalną, za akcją charytatywną, którą cenicie, pomagają Wam w urzędach czy w biznesie.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej i tygodniku Naszemiasto.pl! Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia.
Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. Z Gorzowa i powiatu gorzowskiego, ze Strzelec Kraj., Drezdenka i nie tylko.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.