Ośrodek transmituje mecze jak TV

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Ośrodek transmituje mecze jak TV

Łukasz Koleśnik

Ośrodek Sportu i Rekreacji w tym roku zaczął prowadzić relację z meczów ligi halowej. Jak na mały ośrodek robią to profesjonalnie.

W niektórych większych miastach takie relacje to nowinka techniczna. Zdecydowali się też na taki zabieg w Krośnie Odrz. Z jakim skutkiem?

Już wcześniej krośnieński OSiR przyzwyczajał nas o tego, że robi się coraz bardziej multimedialny. M.in. na facebooko¬wej stronie ośrodka pojawiały się krótkie klipy ze spotkań Tęczy Krosno Odrzańskie, kiedy rozgrywała mecze na własnym stadionie.

Pod koniec tego roku OSiR wkroczył na inny poziom. Zaczął udostępniać pełne relacje wideo. Przedsięwzięcie ruszyło wraz z rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek Meblostyl Ligi Halowej.

- Idziemy z duchem czasu, czyli z rozwojem technologii. Ta pozwala nam na więcej, np. właśnie na przeprowadzanie pełnych transmisji - opowiada Tomasz Struk, dyrektor krośnieńskiego ośrodka sportu.

Dzięki sponsorom OSiR zakupił potrzebny sprzęt. - Podłączyliśmy się do szybkiego internetu, poprzez światłowód. Dzięki temu oraz naszym umiejętnościom technicznym przeprowadzenie takich transmisji jest możliwe - przyznaje Struk.

Był to strzał w dziesiątkę. Meblostyl Liga Halowa już wcześniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzięki relacjom wideo na stronie internetowej zyskał kolejnych obserwatorów i kibiców, którzy bardzo chwalą sobie ten pomysł.

Chociaż to dopiero początki, to w ośrodku już planują rozwijać opisywany wyżej pomysł. - Z każdą transmisją uczymy się czegoś, chcemy coś dodać. Na ekranie przewijają się sponsorzy, mamy też ramkę z drużynami, które obecnie są na boisku z aktualnym wynikiem i czasem gry - opisuje dyrektor Struk.

Z każdą kolejną odsłoną (odbyły się już cztery kolejki ligi halowej) wygląda to coraz bardziej jak transmisja telewizyjna z prawdziwego zdarzenia. Brakuje tylko komentarza.

- Staramy się, aby widz był na bieżąco. Osobiście w przerwach pomiędzy spotkaniami podaję wyniki, układ tabeli oraz inne ciekawostki, aby relacja była bardziej interesująca - przyznaje T. Struk.

Trwają prace nad usprawnieniami transmisji.

- Chcemy zmienić głowicę stojaka na kamerę, aby obraz był jeszcze lepszy- zapowiada dyrektor OSiR.
Na lidze halowej się nie skończy. OSiR założył już kanał na portalu YouTube i podobnie jak krośnieńska telewizja, będzie wrzucał informacje w formie wideo, dotyczące sportowych wydarzeń w regionie.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywanie czołówki, podobnej do takich jakie mają Krośnieńskie Wydarzenia. Chcemy stworzyć swój kanał telewizyjny. Pracujemy również nad logo - informuje T. Struk.

A co z innymi transmisjami? Fani piłki nożnej na powietrzu mogą się poczuć lekko zawiedzeni, ponieważ z poziomu stadionu obecnie niemożliwe jest przeprowadzenie płynnej transmisji.

- Na stadionie nie ma tak szybkiego łącza, obraz się zacina - przyznaje dyrektor ośrodka sportu.

Na pewno planowane są kolejne relacje z wydarzeń, odbywających się w hali sportowej. - W niedzielę od godz. 9:00 będziemy transmitować siatkarską Lubuską Ligę Młodzików z udziałem SKS Tęczy Krosno Odrzańskie, UKS Trzynastki Zielona Góra, UKS SET Gorzów Wlkp., a od 13:00 Lubuską Ligę Juniorów z udziałem GKAS Tęcza Volley Gubin/Krosno, UKS SET Gorzów Wlkp. i KS Orzeł Międzyrzecz - mówi Struk.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.