Ostatni moment! W piątek przed godz. 11.00 kończymy!

Czytaj dalej
Fot. Alan Rogalski
Jakub Lesiński

Ostatni moment! W piątek przed godz. 11.00 kończymy!

Jakub Lesiński

W piątek, 8 stycznia już przed południem wszystko będzie jasne. Poznamy najpopularniejszych, którzy 16 stycznia spotkają się na gali i balu w Palmiarni.

Całą naszą zabawę, w której uhonorujemy lokalnych sportowców zaczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Eksperci mieli za zadanie wyłonić trójkę najlepszych (te nazwiska, a także najlepszego trenera, drużynę roku, honorowego sportowca zostaną ogłoszone dopiero na uroczystej gali połączonej z balem 16 stycznia w zielonogórskiej Palmiarni), a Czytelnicy głosowali na najpopularniejszych w powiatach (w każdym wytypowaliśmy po pięciu młodych i ambitnych sportowców).

Nowością jest "Uwaga talent!"

Tutaj, we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym, nauczyciele wychowania fizycznego typowali swoich najzdolniejszych podopiecznych, którzy uprawiają różne dyscypliny. Oni także czekali później na Wasze głosy. Wreszcie lubuskie gwiazdy. Wybór najpopularniejszych wśród nich zaczął się najpóźniej, bo 8 grudnia. Wytypowaliśmy 15 zawodników, którzy naszym zdaniem w mijającym roku odnosili największe sukcesy.

W ostatnich dniach głosowania doszło do rotacji na czele. Niektórzy sportowcy, którzy plasowali się w czołówce klasyfikacji niesieni wsparciem rodziny i znajomych postanowili zaatakować podium, a nawet pozycję lidera! To zapowiada pasjonującą końcówkę, a przypomnijmy, że nasza zabawa dobiega końca w piątek, o godz. 10.59. Więc przed południem wszystko będzie już jasne. Dowiemy się, kto i gdzie będzie najpopularniejszy oraz w jakim gronie spotkamy się na balu w Palmiarni (zaproszenia otrzyma trójka najlepszych w wymienionych wcześniej trzech kategoriach - zatem jest o co walczyć!).

W czwartek, 7 stycznia wśród gwiazd prowadziła wioślarka AZS AWF Gorzów Olga Michałkiewicz (LUBSPORT.14) - 4.272 głosów. Czy zachowa swoją lokatę? W plebiscycie powiatowym za to doszło do zmiany. Spory awans zanotowała ostatnio Natalia Kochańska (sport.60). Strzelczyni Gwardii objęła fotel lidera - 5.866. Z kolei w kategorii, w której mamy najwięcej kandydatów- "Uwaga talent!" - nie zwalnia tempa lekkoatleta z Zespołu Szkół w Niedoradzu Tymoteusz Marciniak (talenty.41). Od dawna ma sporą przewagę nad pozostałymi - 8.329 (wszyscy stan na czwartek, godz. 18.15).

Za liderami jest grupa zawodników, którzy ciągle mają szansę na znalezienie się wśród laureatów. W poprzednich edycjach wiele razy tak bywało, że spora mobilizacja w samej końcówce wywracała klasyfikację. To świadczy o tym, że tak naprawdę wszystko jest jeszcze możliwe i szanse na znalezienie się na "pudle" ma wielu.

Jak głosować?

Wystarczy wysłać SMS na numer 72355, w treści wpisując odpowiedni prefiks, a po kropce wpisać numer wybranego kandydata (np. talenty.1 lub sport.57). W odpowiedzi na SMS, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje również kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT, a jedna wysłana wiadomość to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Lista kandydatów jest dostępna na naszej stronie. Tam też można śledzić przebieg głosowania i jego klasyfikację.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.