Ostry spór o Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Ostry spór o Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Nikt się nas nie pytał, czy chcemy wieżę czy nie - mówił Jarosław Olejnik. Radny Filip Gryko miał inne zdanie. Emocje wokół Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze sięgały zenitu.

Ależ emocje towarzyszyły poniedziałkowej komisji rozwoju, która odbyła się w ratuszu. Omawiano m.in. projekt uchwały, dotyczący planu zagospodarowania przestrzennego - w ramach rewitalizacji - Wzgórz Piastowskich.

Małgorzata Horyza - Maśko z magistratu przypomniała, że obowiązujący plan pozwala na dużo więcej niż ten, którym mają się dziś zająć na sesji radni. Zapisy w projekcie uchwały ograniczają np. wysokość obiektów. Do projektu uchwały zgłoszono 28 uwag. Część z nich została przez prezydenta uznana za zasadne, część odrzucona. I tak np. nie będzie budowy lodowiska, jak chcieli mieszkańcy. Uznano także ich uwagę, że wieża widokowa jest za wysoka. Będzie niższa.

Niektórych zapisów nie da się zmienić, bo jak mówiła M. Horyza-Maśko niektórych zapisów zmienić się nie da, wymagają tego przepisy.

Wszystko to nie uspokoiło jednak mieszkańców.

Czytaj więcej we wtorek w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.