Oszuści znów grasują. Chcą sprawdzać rury

Czytaj dalej
Fot. Archiwum ,,GL"
Jarosław Miłkowski

Oszuści znów grasują. Chcą sprawdzać rury

Jarosław Miłkowski

- Teść ma 85 lat, jest miesiąc po zawale. Martwimy się o jego zdrowie, bo bardzo zdenerwował się tą kradzieżą - mówi gorzowianka. Jej teściowie w centrum wpuścili do domu „panie z wodociągów”. I stracili 20 tys. zł.

Żadne słowa nie opiszą podłości takich ludzi. Emeryci odkładają po kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć jakieś zabezpieczenie w razie choroby czy innej potrzeby. A złodziej, oprócz pieniędzy, zabiera im także poczucie bezpieczeństwa i wiarę w człowieka – mówi nam Izabela Berdowska. Jest synową małżeństwa, które kilka dni temu zostało oszukane na 20 tys. zł.

5 maja do mieszkania starszych gorzowian w centrum miasta weszły dwie kobiety, które podały się za pracowników wodociągów. Gdy wraz z właścicielem udały się sprawdzić, „jak działają rury”, do mieszkania weszła trzecia osoba, która z tzw. dużego pokoju ukradła 20 tys. zł. Ofiary prawdopodobnie były obserwowane od dłuższego czasu.

Podobny przypadek miał miejsce 27 kwietnia. Z czteropiętrowca przy ul. Fredry na os. Staszica oszuści ukradli w ten sposób kilkaset złotych w gotówce oraz biżuterię. Okradzeni wycenili łączne straty na 3,5 tys. zł. Sprawców nie udało się złapać.

- Nie jest wykluczone, że to jest jedna i ta sama grupa. To kolejny wariant oszustw. Wcześniej były już oszustwa choćby na pracownika gazowni. Schemat jest podobny. Przestępcy dokonują oszustw i kradzieży w blokach, a nie w domkach jednorodzinnych. I ich ofiarami są osoby, które ukończyły już 60. rok życia – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Czytaj w sobotę, 13 maja, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz: Oszuści wciąż zagrażają bezpieczeństwu naszych dziadków

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się sprawami bieżącymi oraz bardzo często interwencjami Czytelników. Masz sprawę, którą potrzeba wyjaśnić? Pisz na maila: jmilkowski@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.