Oto 10 spraw, które najczęściej denerwują zielonogórzan

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Oto 10 spraw, które najczęściej denerwują zielonogórzan

Leszek Kalinowski

Zielonogórzanie nie tylko dyskutują o dużych inwestycjach. Czasem bardzo denerwują ich drobne sprawy, które utrudniają życie lub po prostu drażnią...

1. Zegar i rozład jazdy. Kiedyś na dachu dworca stał duży, kwadratowy zegar. Zniknął podczas remontu obiektu. I nie wrócił na miejsce. W zamian na ścianie powieszono - jak mówią mieszkańcy - mały,kuchenny zegarek. Ciężko jest na nim dostrzec, która jest godzina i ile pozostało nam minut do odjazdu pociągu.

Przed remontem w holu dworca wisiał też duży rozkład jazdy pociągów. Także zniknął. Zastąpiono go małym, papierowym plakatem, na którym umieszczono odjazdy i przyjazdy pociągów. Wielu starszych podróżnych ma dziś kłopoty z odczytaniem informacji.

2. Stare tablice. Choć od połączenia miną niebawem dwa lata, wciąż na stacjach kolejowych widnieją napisy: Przylep, Stary Kisielin, Nowy Kisielin. -Przecież miastu powinno zależeć na promocji. Tymczasem od dwóch lat przejeżdżający trasą Wrocław - Szczecin wciąż dowiadują się z napisów, że nadal istnieją wsie Przylep, Stary i Nowy Kisielin. Słyszą to także z głośników w pociągach - przyznaje Tadeusz Hryń. - Nie przemawiają do mnie argumenty, że PKP nie może nowych nazw wprowadzić do systemu, bo są długie. Nawet jeśli tak jest, to w systemie można zostawić stare nazwy, a przynajmniej napisy na stacjach zmienić. Wystarczy dostawić przed istniejącymi już nowe z napisem - Zielona Góra. Wtedy mielibyśmy pełną nazwę Zielona Góra Przylep itd.

3. Złe oznaczenia na basenie. Od dłuższegoczasu mieszkańcy - także za pośrednictwem mediów - zwracają uwagę na słabe oznaczenia na basenie. O co chodzi? - Chyba ze trzy razy zgłaszałem ten probem. I nic. Nadal dochodzi do pomyłek- opowiada Lucjan Biernacki. - Do toalet i natrysków dla mężczyzn wciąż wchodzą panie. Ludzie się denerwują, dochodzi do awantur. A przecież zwykły napis: „Dla pań, dla panów” na drzwiach to żaden wydatek czy wysiłek... Zdaniem pana Lucjana symbole powieszone wyżej nie odnoszą skutku. Ostatnio naklejono na drzwi informacje o strojach wymaganych na pływalni. To jeszcze bardziej wprowadza w błąd. Bo pokazane stroje są i dla pań, i dla panów.

Co jeszcze denerwuje zielonogórzan? Czytaj w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Zadziwiająca sesja rady miejskiej w Zielonej Górze

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.