Oto 10 spraw, które najczęściej denerwują zielonogórzan

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Oto 10 spraw, które najczęściej denerwują zielonogórzan

Leszek Kalinowski

Zielonogórzanie nie tylko dyskutują o dużych inwestycjach. Czasem bardzo denerwują ich drobne sprawy, które utrudniają życie lub po prostu drażnią...

1. Zegar i rozład jazdy. Kiedyś na dachu dworca stał duży, kwadratowy zegar. Zniknął podczas remontu obiektu. I nie wrócił na miejsce. W zamian na ścianie powieszono - jak mówią mieszkańcy - mały,kuchenny zegarek. Ciężko jest na nim dostrzec, która jest godzina i ile pozostało nam minut do odjazdu pociągu.

Przed remontem w holu dworca wisiał też duży rozkład jazdy pociągów. Także zniknął. Zastąpiono go małym, papierowym plakatem, na którym umieszczono odjazdy i przyjazdy pociągów. Wielu starszych podróżnych ma dziś kłopoty z odczytaniem informacji.

2. Stare tablice. Choć od połączenia miną niebawem dwa lata, wciąż na stacjach kolejowych widnieją napisy: Przylep, Stary Kisielin, Nowy Kisielin. -Przecież miastu powinno zależeć na promocji. Tymczasem od dwóch lat przejeżdżający trasą Wrocław - Szczecin wciąż dowiadują się z napisów, że nadal istnieją wsie Przylep, Stary i Nowy Kisielin. Słyszą to także z głośników w pociągach - przyznaje Tadeusz Hryń. - Nie przemawiają do mnie argumenty, że PKP nie może nowych nazw wprowadzić do systemu, bo są długie. Nawet jeśli tak jest, to w systemie można zostawić stare nazwy, a przynajmniej napisy na stacjach zmienić. Wystarczy dostawić przed istniejącymi już nowe z napisem - Zielona Góra. Wtedy mielibyśmy pełną nazwę Zielona Góra Przylep itd.

3. Złe oznaczenia na basenie. Od dłuższegoczasu mieszkańcy - także za pośrednictwem mediów - zwracają uwagę na słabe oznaczenia na basenie. O co chodzi? - Chyba ze trzy razy zgłaszałem ten probem. I nic. Nadal dochodzi do pomyłek- opowiada Lucjan Biernacki. - Do toalet i natrysków dla mężczyzn wciąż wchodzą panie. Ludzie się denerwują, dochodzi do awantur. A przecież zwykły napis: „Dla pań, dla panów” na drzwiach to żaden wydatek czy wysiłek... Zdaniem pana Lucjana symbole powieszone wyżej nie odnoszą skutku. Ostatnio naklejono na drzwi informacje o strojach wymaganych na pływalni. To jeszcze bardziej wprowadza w błąd. Bo pokazane stroje są i dla pań, i dla panów.

Co jeszcze denerwuje zielonogórzan? Czytaj w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Zadziwiająca sesja rady miejskiej w Zielonej Górze

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.