Oto hity Winobrania!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Oto hity Winobrania!

Leszek Kalinowski

Hey, Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Ania Rusowicz, Lao Che, Mesajah, Papa D - to niektóre gwiazdy tegorocznego święta Zielonej Góry.

Winobranie już niedługo, odbędzie się od 3 do 11 września. Zwykle najbardziej mieszkańców interesują muzyczne gwiazdy. Swoje propozycje zgłaszali ZOK-owi. Kogo udało się zaprosić na Winobranie? Na dużej scenie przy ul. Kasprowicza wystąpią: zespół Hey, Andrzej Piasek Piaseczny, Ania Wyszkoni, Ania Rusowicz, Lao Che, Mesajah, Papa D. Nowością będzie to, że po koncertach w dni robocze, czyli ok. 21.00, a w weekendy o 22.00 na dużej scenie rozpocznie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka z hitami z lat 80. i 90. Do tej pory impreza odbywała się na małej scenie przy ratuszu.

Ale jak zapewnia dyrektor ZOK Agata Miedzińska i na małej scenie atrakcji nie zabraknie. Kogo na niej zobaczymy? M.in.: Krzysztofa Zalewskiego (Idol), Mateusza Krautwursta (The Voice of Poland), Sylwię Przybysz, Darię Zawiłow, Mariana Wawrzyńczyka, zespół Sielska.

- Atrakcją będą iluminacje przy ratuszu. Codziennie po godzinie 22.00 - mówi A. Miedzińska. - Nie zabraknie też spektakli dla dzieci. Ze względu na pogodę, która w ostatnich latach płatała nam figle, odbywać się one będą w Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego (I piętro). Inne nowości? Winobraniowa Bitwa na Balony czy Bitwa na Kolorowy Proszek. Jak zaznacza wiceprezydent Wioleta Haręźlak, będziemy też w bibliotece wojewodzkiej czytać „Quo vadis” . Będą też Wieczory Filmowe na Fabrycznej.

Atrakcją będą iluminacje przy ratuszu. Codziennie po godzinie 22.00

W ośmiu restauracjach i na ośmiu winnicach poznamy Smaki Winobrania. Trudno wyobrazić sobie święto miasta bez wina. W tym roku 500 butelek białego i 500 czerwonego trunku z winnicy Saint Vincent będzie oficjalnym winem winobraniowym (specjalnie oznaczonym z numerami od 1 do 500). Inne lokalne wino kupimy też w 19 domkach winiarskich ustawionych przy ratuszu. Jakie będą ceny rodzimych trunków? 40-50 zł za butelkę. Będzie też możliwość kupna kieliszka czy szklanki zielonogórskiego napoju.

- Nie zabraknie trunków z Gruzji, Węgier, Mołdawii, Maroka. A także austriackich serów, produktów regionalnych z Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec - zapowiada Zdzisław Strach z Centrum Biznesu, które przygotowało 273 stoiska (w tym 20 kolekcjonerskich, 30 z rękodziełem, siedem dużych stoisk gastronomicznych) oraz 100 stanowisk mobilnych.

Dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne (zagrają m.in.: Daria Widawska, Anna Mucha, Lesław Żurek, Wojciech Medyński). Proponuje też inne spektakle. M.in. 2 września premierę „Czasami księżyc świeci od spodu”, trzeciej części trylogii legnickiego duetu Katarzyny Dworak-Wolak i Pawła Wolaka. Robert Czechowski zaprasza też 10 września o 12.00 na korowód. Oprócz Glinoludów, szczudlarzy, aktorów Terminus A Quo , zobaczymy też wielkie instalacje plastyczne Fundacji Asocjacji 2006 z Poznania.

- Dwie godziny przed korowodem przy Centrum Biznesu zapraszamy mieszkańców do malowania się na biało i udziału w zabawie - zachęca. - To zdrowe dla cery.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.