Oto ludzie, którzy wiedzą, jak dawać dobro innym

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Drzewiecka
(ad)

Oto ludzie, którzy wiedzą, jak dawać dobro innym

(ad)

Po raz 17. wręczono statuetki Człowiek Człowiekowi. Trafiły do osób z naszej diecezji, które codzienną pracą „czynią dobro”. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki, odbyła się wczoraj w Teatrze Osterwy.

Statuetki Człowiek Człowiekowi to wyróżnienie biskupa diecezji zielonogórsko - gorzowskiej. Wręczane są od 1999 r. Pomysłodawcami tych nagród były organizacje charytatywne Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej i Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Główna idea to nagradzanie tych, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji.

W kategorii indywidualnej laureatami zostało siedem osób. Oto one:

Zofia Kempka jest wolontariuszką zielonogórskiego hospicjum, towarzyszy chorym w najtrudniejszych chwilach ich życia. Irena Witkowska, jest wolontariuszką hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Wacława Wąsik z parafii pw. św. Urbana I w Zielonej Górze pomaga chorym, cierpiącym czy samotnym. Maria Siwiak z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lesznie Górnym wspiera ubogich i potrzebujących. Józefa Kolba jest wolontariuszką Centrum Charytatywnego im. Jana Pawła II w Gorzowie, pomogła już wielu osobom w trudnych życiowych momentach. Teresa i Janusz Łowigus od 15 lat udzielają się w Duszpasterstwie Trzeźwości diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, organizują rekolekcje i pielgrzymki trzeźwości, pomogli też wielu zrezygnowanym małżeństwom.

Statuetki w kategorii darczyńca wręczono też dwóm firmom. To Agro Biznes Sularz Rudnicki (od 1993 r. wspiera działalność gorzowskiego hospicjum), oraz PPPH Lamix, która od wielu lat wspiera nie tylko Caritas, ale i wiele innych stowarzyszeń i fundacji w naszej diecezji.

(ad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.