Jarosław Miłkowski

Oto mural Megaronu

Tak prezentuje się wizualizacja muralu Fot. Materiały DKF Megaron Tak prezentuje się wizualizacja muralu
Jarosław Miłkowski

Wiemy już, jak będzie wyglądał mural, który powstanie z okazji 50-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego Megaron. Został on wybrany w zakończonym właśnie konkursie.

Sześcioosobowe jury wybrało pracę 25-letniej Idy Krzyżanowskiej. To mieszkająca aktualnie w Irlandii malarka pochodząca z Bydgoszczy. Za zwycięstwo w konkursie organizatorzy przyznali jej nagrodę 6,5 tys. zł brutto.

Zwycięska praca stanie się muralem wiosną. Krzyżanowska ma czas na jego namalowanie między 16 maja a 6 czerwca przyszłego roku. Mural powstanie na ścianie bloku przy ul. Asnyka 7. Praca będzie miała powierzchnię 15 na 10 metrów i będzie widoczna dla jadących al. Konstytucji 3 Maja.

Megaron swój złoty jubileusz świętuje od kilku miesięcy m.in. spotkaniami ze znanymi aktorami. Świętować zamierza także w przyszłym roku. Konkretną datę „urodzin” DKF-u trudno ustalić. W 1965 r. były pierwsze spotkania formalne, a w 1966 r. odbyło się zebranie założycielskie klubu. Z tego powodu „filmożercy”, jak nazywają siebie DKF-owicze, swoje jubileusze obchodzą na przełomie roku. Filmy w DKF-ie (ul. Podmiejska) wyświetlane są w czwartki o 18.00.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.