Ożóg ma dać przykład młodym sportowcom

Czytaj dalej
Fot. Fot. materiały z sulecin.pl
Sandra Soczewa

Ożóg ma dać przykład młodym sportowcom

Sandra Soczewa

Nowy, certyfikowany stadion w Sulęcinie w niedzielę doczeka się oficjalnego otwarcia. Będą na nim trenowali przyszli mistrzowie lekkiej atletyki!

- Stasiu Ożóg to wielki autorytet dla mieszkańców i wszystkich trenujących i lubujących się w lekkiej atletyce. Oprócz licznych medali i mistrzowskich tytułów, to on, jako pierwszy Polak, osiągnął czas poniżej 30 minut w biegu na 10 km. Teraz będzie patronem stadionu - mówi Ireneusz Góra wiceprezes i trener Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Postomia i miłośnik biegania.

Kiedy stadion powstał, pojawiła się kwestia, jak go nazwać. Dla mieszkańców sprawa była jasna: musi mieć za patrona Ożoga, wieloletniego mieszkańca Sulęcina, olimpijczyka z 
Rzymu, jedenastokrotnego mistrza Polski na 10 km, który sześć razy pobił rekord kraju. Wniosek ten sulęcińscy radni przyjęli jednogłośnie. - Podczas otwarcia stadionu będziemy wspominać Stasia Ożoga i odsłonimy upamiętniającą go tablicę, która będzie wmurowana w bramę stadionu - wyjaśnia Ireneusz Góra.

Przy okazji otwarcia stadionu (certyfikowanego, bo spełnia wyśrubowane normy), trzeciego takiego w województwie, odbędzie się ogólnopolski miting, którego uczestnicy będą biegać, pchać kulą, skakać wzwyż i w dal (można się jeszcze zapisać: domtel-sport.pl).
Rozbudowa i remont stadionu były możliwe dzięki dotacji z ministerstwa sportu, o którą postarała się gmina. Wyremontowano bieżnię na 400 m i sześciotorową bieżnię sprinterską na 110 m. Stadion wzbogacił się o skocznię wzwyż, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, dwa stanowiska rozbiegu do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem oraz skocznię do skoku o tyczce.

- My już tu trenujemy od 
wiosny. Pracujemy, by dogonić Ożoga - śmieje się Góra. Na stadionie odbyły się już lekkoatletyczne zawody dla dzieci i młodzieży, a na treningi przyjeżdżają niepełnosprawni sportowcy z Gorzowa, w tym paraolimpijczyk Maciej Lepiato. Ze stadionu mogą też korzystać mieszkańcy. - Wystarczy przyjść, mieć zmienne obuwie, poinformować nas i trenować - mówi administrator Zbigniew Kędziora.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.