Anna Rimke

Pacjenci już nie będą mieli pobieranych wymazów w namiocie. Gorzowski szpital przygotował nowe miejsce

Punkt poboru wymazów w kierunki Covid 19 został przeniesiony z namiotu do budynku po krwiodawstwie przy ul. Dekerta Fot. Szpital w Gorzowie Punkt poboru wymazów w kierunki Covid 19 został przeniesiony z namiotu do budynku po krwiodawstwie przy ul. Dekerta
Anna Rimke

Od środy (2 września) punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 został przeniesiony z namiotu przed szpitalem do budynku, gdzie kiedyś mieściło się krwiodawstwo.

Do tej pory, pacjenci którzy z różnych powodów mieli być hospitalizowani, bądź mieli wyjazd do sanatorium, badania na to, czy są wolni od koronawirusa przechodzili w niebieskim namiocie przy szpitalu na ul. Dekerta.

Namiot był tymczasowy

Teraz dla tych pacjentów przygotowano nowe miejsce ze znacznie lepszymi warunkami. pobierania wymazów został właśnie przeniesiony do budynku po Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który od miesięcy stał pusty.

W nowym miejscu dla pacjentów przygotowane zostały dwie poczekalnie. Osobno jest poczekalnia dla dorosłych i osobno dla dzieci. Są tam też toalety, punkt poboru wymazów oraz pokój socjalny dla personelu.

- Warunki pogodowe są coraz mniej korzystne, a my chcemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pacjentów jak i personelu medycznego – mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy. I zaznacza, że namiot, w którym do tej pory były pobierane wymazy, był rozwiązaniem tymczasowym.

Nie ma już badań komercyjnych

Przypominamy, pacjenci którzy podejrzewają u siebie koronawirusa, lub mają objawy tej choroby, są badani w szpitalu przy ul. Walczaka.

Szpital w Gorzowie od początku sierpnia nie wykonuje też już komercyjnych badań w kierunku Covid 19.

Wideo: Szpital w Gorzowie wprowadza e-rejestrację

Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.