Pacjenci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie zostaną przeniesieni? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Łukasz Koleśnik

Pacjenci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie zostaną przeniesieni? [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

Z Krosna już dawno temu wywieziono pacjentów. Okazuje się, że to samo grozi leżącym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gubinie.

Ostatnio na mieszkańców powiatu krośnieńskiego spadła lawina złych wieści związanych z krośnieńskim szpitalem. Pracownicy nie dostali pensji za ostatni miesiąc, nie opłacono im również ubezpieczenia, ze szpitala wywieziony został sprzęt.
Wciąż do końca nie wiadomo co się stanie ze placówką w Krośnie Odrzańskim. Kto ją weźmie pod swoją opiekę?

Dodatkowo doszedł kolejny problem. Okazuje się, że pacjenci, znajdujący się w gubińskim ZOL-u też mogą zostać przeniesieni. Przedstawiciele spółki Grupa Nowy Szpital podkreślają, że robią wszystko, aby do tego nie doszło. W tej chwili negocjują z NFZ-em i zapewniają, że warunki są tam odpowiednie.

- Staramy się robić wszystko, aby tak się nie stało. Pacjenci mają tam opiekę. Obecnie prowadzimy rozmowy z NFZ-em w tej sprawie. Mamy nadzieję, że Fundusz wesprze nasze starania, aby pacjenci mogli tam zostać. Czekamy na ostateczne decyzje - wyjaśnia rzecznik prasowy spółki GNS, Marta Pióro.

Więcej przeczytasz w czwartek (17 listopada) w papierowym wydaniu gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.