Paczki, krew i ... serce od nowosolskiego PCK

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Paczki, krew i ... serce od nowosolskiego PCK

Edward Gurban

PCK w Nowej Soli będzie w grudniu organizatorem wielu imprez. O szczegóły poprosiliśmy dyrektor biura oddziału rejonowego Grażynę Krzyśko.

Pierwszą z tych imprez będzie happening o AIDS...
Dokładnie tak. 1 grudnia, w godz. 12.00-13.00 na rogu ulic Piłsudskiego i Witosa, obok PCK, Sanepidu młodzież z nowosolskich szkół będzie uczestniczyła w happeningu. Dzięki niemu zdobędzie więcej wiedzy o AIDS i nie tylko, także o bezpiecznych zachowaniach. Powiemy jak postępować, żeby nie ulec zakażeniu tym niebezpiecznym wirusem. Na dowód solidarności z chorymi będziemy wręczać przechodniom i osobom zainteresowanym czerwoną wstążeczkę. Dzieciom damy czerwone baloniki. Mamy też ulotki z wiedzą o AIDS. Pod koniec akcji zapalimy znicze ułożone na chodniku na kształt czerwonej kokardki.

To jeszcze nie koniec waszej działalności w tym dniu...
- Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa o godz. 17.00 w świetlicy ZSP 2 „Nitki” 25 osób, będących honorowymi krwiodawcami, otrzyma odznaki „Zasłużony Dawca Krwi”. Kto oddał 18 litrów, otrzyma złotą odznakę I stopnia, za 12 l – srebrną odznakę II stopnia i za 6 l - brązową odznakę III stopnia.

A następne imprezy?
Trzeciego grudnia każdy dorosły może przyjść do naszego oddziału i oddać krew w toku akcji „Mikołajkowa Kropla Krwi”. Pobór krwi odbędzie się w świetlicy przy Parafialnej 4 na I piętrze, w godzinach 9.00-13.00. A 16 grudnia w naszej siedzibie, w świetlicy na drugim piętrze odbędzie się powiatowy finał Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, z udziałem zwycięzców szkolnych eliminacji w powiecie. Najlepsi awansują do finału okręgowego.

Robicie też paczki na święta...
W listopadzie zorganizowaliśmy w kilku marketach zbiórkę żywności dla podopiecznych PCK. Mamy punkt opieki nad chorymi w domu oraz rodziny dzieci uczęszczających do świetlicy PCK „Perełki”. Paczki dajemy też na wniosek szkolnych opiekunów PCK, rodzinom, które uznają za potrzebujące pomocy. Akcja trwa do świąt i do świąt zostaną one rozdane ok. 50 rodzinom.

Dyrektor Grażyno Krzyśko zaprasza mieszkańców do wspólnych akcji
Edward Gurban Dyrektor Grażyno Krzyśko zaprasza mieszkańców do wspólnych akcji

Są także paczki dla najbardziej potrzebujących...
Już drugi rok dystrybuujemy paczki w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z funduszu UE. Wydajemy żywność dla najuboższych, skierowanych do nas przez OPS w powiecie. Paczki przysługują osobom samotnym, których dochód miesięczny nie przekracza 951 zł oraz rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 771 zł. Każdy, kto mieści się w tym przedziale, powinien zgłosić się do OPS w gminie, z skierowaniem do nas, po paczkę.

Jest jeszcze codzienna działalność PCK...
Sprawujemy opiekę nad chorym w domach. Czynią to pielęgniarki i opiekunki PCK wobec 80 podopiecznych.
Dziękuję za rozmowę.
Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.