Filipi Pobihuszka

Pamiętaj o objazdach

Tymczasowa organizacja ruchu jest związana z budową ronda u zbiegu ulic: Staszica, Piłsudskiego i Zielonogórskiej Fot. Google Street View/zrzut z ekranu Tymczasowa organizacja ruchu jest związana z budową ronda u zbiegu ulic: Staszica, Piłsudskiego i Zielonogórskiej
Filipi Pobihuszka

- Kierowcy nie zwracają uwagi na znaki i objazdy! - skarży się Czytelnik, który nie ukrywa irytacji w związku z budową ronda w Nowej Soli.

- Nie wiem czy ludzie nie patrzą na znaki, czy nie chcą ich widzieć, ale już kolejny raz zauważyłem „zbłąkanego” kierowcę, który próbował przejechać od Staszica w stronę Piłsudskiego - opowiada nasz Czytelnik. - Nie udało się oczywiście, ale zablokował tym samym przez chwilę wyjazd innym kierowcom, którzy jechali od stacji paliw. Napiszcie coś o tym! - alarmował.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak przypomnieć, na czym polega tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona przed tygodniem. Otóż zakłada ona, że możliwa będzie podróż w kierunkach Piłsudskiego - Zielonogórska, Zielonogórska - Piłsudskiego i Zielonogórska - Staszica. Nieprzejezdne z kolei będą odcinki Staszica - Zielonogórska, Staszica - Piłsudskiego oraz Piłsudskiego - Staszica. Wjazdy na pobliskie stacje paliw, będą przejezdne.

Tymczasowa organizacja ruchu jest związana z budową ronda u zbiegu ulic: Staszica, Piłsudskiego i Zielonogórskiej

W związku z zablokowaniem niektórych wjazdów oraz w celu zmniejszenia ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu, planowane są objazdy. Jadąc w stronę Zielonej Góry, z ul. Piłsudskiego skręcimy w ul. Traugutta, by dalej ul. Kościuszki, Przemysłową i Konstruktorów wyjechać na ul. Zielonogórską. Ruch w przeciwnym kierunku będzie wyglądał podobnie, z tą różnicą, że na ul. Piłsudskiego dostaniemy się ul. Wesołą.

Inaczej pojadą też autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany dotkną linii numer 1, 4, 5, 6 i 14. Nowe trasy poprowadzone będą głównie ulicami Przemysłową, Starostawską i Okrężną. Warto pamiętać, że w związku z objazdami mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów. Szczegóły na internetowych stronach miasta.

Filipi Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.