Pamiętają o dyrektorze

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Łukasz Koleśnik

Pamiętają o dyrektorze

Łukasz Koleśnik

Aby uczcić pamięć Józefa Bartkowiaka, Zespół Szkół Licealnych z Gubina we współpracy z Volley organizuje memoriał działacza i społecznika.

- Józef Bartkowiak to była nietuzinkowa postać, związana ze sportem, najbardziej z siatkówką. To był jego ulubiony sport. Znany nie tylko w Gubinie, ale w całej Polsce. Miał duży wkład w rozwój siatkówki lokalnej, zarówno w powiecie jak i województwie - mówi prezes gubińskiego klubu siatkarskiego, Robert Siegiel. - Stąd też inicjatywa wszystkich ludzi związanych z tym sportem. Organizacja turnieju w Gubinie, to najlepszy sposób, aby uczcić pamięć byłego dyrektora ZSP - podkreśla.

Zawody odbędą się między innymi w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli dawnego „Rolniczaka”. Józef Bartkowiak przez 37 lat pełnił tam funkcję dyrektora. - W turnieju wezmą udział drużyny młodzieżowe. To właśnie z nimi najbardziej pracował pan Bartkowiak. Uwielbiał to robić, poświęcał dla młodych dużo czasu - mówi Siegiel. Na memoriał zaproszona została również żona Józefa Bartkowiaka.

Józef Bartkowiak przez 37 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Gubinie. Jego ulubioną dyscypliną sportową była siatkówka. Pełnił funkcję prezesa
Mariusz Kapała Józef Bartkowiak przez 37 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Gubinie. Jego ulubioną dyscypliną sportową była siatkówka. Pełnił funkcję prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, był również członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, prezesem klubu Carina Gubin, wieloletnim działaczem i społecznikiem.Przez cztery kadencje pełnił funkcję radnego wojewódzkiego. Zmarł 2 czerwca 2015 roku. Miał 74 lata

Organizatorzy starają się ściągać drużyny z całej Polski. Już na pierwszą edycję udało się zaprosić znane kluby. Do Gubina przyjedzie m.in. Gwardia Wrocław, UKS Set Gorzów Wlkp., Cuprum Lubin, KS Nysa oraz grupa z Kędzierzyna Koźle.
Ponadto w turnieju weźmie miejscowa, młodzieżowa drużyna czyli GKAS Gubin-Krosno Odrzańskie. - Liczymy, że z każdym rokiem zawody będą się rozwijały, chcemy żeby stało się to wizytówką Gubina oraz województwa lubuskiego. W przy-szłych latach będziemy się starać zaprosić również zespoły z Niemiec - mówi prezes Robert Siegiel.

Z obecnego wyglądu turnieju cieszy się drugi z organizatorów, Ryszard Zakrzewski z LZPS Zielona Góra. - Udało nam się pozyskać drużyny, które występują w młodej Plus lidze - mówi. - Turniej będzie się odbywał na zasadach każdy z każdym. Mecze rozgrywane będą w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Puławskiego oraz w hali Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych przy ul. Krakowskiej - informuje.

Pierwsze mecze rozpoczną się już w czwartek 28 stycznia, a oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się w piątek.
Harmonogram spotkań:

Józef Bartkowiak przez 37 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Gubinie. Jego ulubioną dyscypliną sportową była siatkówka. Pełnił funkcję prezesa
ZSP Gubin Organizatorzy memoriału chcą, aby następnych latach turniej był większy.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.