Natalia Dyjas-Szatkowska

Pamiętajmy, że seniorów w Zielonej Górze będzie coraz więcej. Dlatego warto myśleć o nich już dziś!

Barbara Marcinów (Ruch Miejski), Jan Kominek (Klub Seniora Relaks) i Dawid Kotlarek (RM) przekonują, że musimy zatroszczyć się o seniorów Fot. Natalia Dyjas Barbara Marcinów (Ruch Miejski), Jan Kominek (Klub Seniora Relaks) i Dawid Kotlarek (RM) przekonują, że musimy zatroszczyć się o seniorów
Natalia Dyjas-Szatkowska

Kilkadziesiąt osób, długa dyskusja i sporo idei - oto efekt spotkania dotyczącego polityki senioralnej w mieście, które zorganizowało stowarzyszenie Ruch Miejski Zielona Góra.

- Dlaczego to tak ważne, by w Zielonej Górze zaistniała polityka senioralna? - mówi Barbara Marcinów, działaczka stowarzyszenia Ruch Miejski Zielona Góra. - W 2035 roku będzie aż 30 proc. seniorów. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. A nie mamy stworzonej polityki senioralnej dla miasta. Już dziś musimy o tym myśleć. Od komunikacji, poprzez przyjazną przestrzeń, aż po ofertę opiekuńczą, ale i rozrywkę. Wszyscy kiedyś będziemy przecież starzy.

Stowarzyszenie Ruch Miejski Zielona Góra chce, by wreszcie w mieście usłyszano głos seniorów. 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.