Czesław Wachnik

Panele na dachu domu kultury w Szczańcu

Czesław Wachnik

Ponad 1 mln zł chce otrzymać gmina z Unii na remont domu kultury i pustostanu. Żeby przenieść do tych budynków bibliotekę i ośrodek pomocy.

Władze gminy już przygotowują dwa wnioski na termomo-dernizację budynku domu kultury oraz pustostanu, gdzie ma być przeniesiony Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski mają być złożone do 25 kwietnia, a gmina liczy na pieniądze unijne z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak nam powiedział sekretarz gminy Czesław Słodnik, na razie trudno określić koszty obu przedsięwzięć. Ale na pewno do 1 mln z Unii gmina będzie musiała dołożyć swoje pieniądze.

W przypadku domu kultury zamierza się przeprowadzić tzw. głęboką modernizację z ociepleniem dachu, wymianą drzwi i okien oraz zamontować panele fotowoltaiczne, a także nowe źródła ciepła. - Dzięki temu liczymy na pozyskanie dodatkowych punktów. Zamiast korzystać z energii wytwarzanej z węgla, my będziemy mieli ekologiczną - podkreśla sekretarz Słodnik.

Po zakończeniu prac do budynku trafi biblioteka. Znajdzie się tam też multimedialna sala ze sceną i wyposażeniem. Dzięki temu będą mogły występować zespoły artystyczne, wyświetlane będą też filmy. Można tam będzie też organizować zebrania.
Drugi budynek to dziś tzw. pustostan, gdzie po remoncie trafią urzędnicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Obecnie pracują oni w fatalnych warunkach. Przeniesienie OPS sprawi też, że do zwolnionych pomieszczeń, po wcześniejszej modernizacji, przeprowadzą się sekcje prowadzone przez dom kultury.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.