Pani Jadwiga ma już 100 lat

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta
Jarosław Miłkowski

Pani Jadwiga ma już 100 lat

Jarosław Miłkowski

Takiego pięknego wieku można pozazdrościć. Wczoraj Jadwiga Subocz z ul. Walczaka skończyła 100 lat. Co przeżyła w swoim życiu?

To już nasza gorzowska tradycja.Kto kończy 100 lat, może spodziewać się wizyty ważnych osób w mieście i regionie.

Nie inaczej było w środę przy ul. Walczaka, gdzie do mieszkania Jadwigi Subocz zapukał m.in. prezydent Jacek Wójcicki. Okazją były przypadające wczoraj urodziny gorzowianki. Przyszła ona na świat w 1916 r. w Rudzie na Wileńszczyźnie. W czasie II wojny światowej była internowana przez nazistów, a po wojnie zmuszono ją do pracy w kołchozie. Do Gorzowa przyjechała wraz z ostatnią falą repatriacji.

Pani Jadwidze życzenia przesłała także premier Beata Szydło. My też dołączmy swoje: Jubilatko, żyj wiele lat w zdrowiu i w radości!

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.