Pani skarbnik z kwiatami

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Pani skarbnik z kwiatami

Małgorzata Trzcionkowska

20 lat pracy świętowała 30 maja Teresa Łapczyńska, skarbnik miasta Żagań. „Przeżyła” kilku naczelników i wszystkich burmistrzów, których wspomina z uśmiechem.

Kwiaty i życzenia pani skarbnik przyjęła tuż przed rozpoczęciem sesji. - Nie spodziewałam się tego - powiedziała ze wzruszeniem. - Pamiętam chwilę, gdy została skarbnikiem - wspomina wiceprzewodniczący Andrzej Chodań. - A decyzję o jej obsadzeniu podjął burmistrz Zbigniew Janek, który obecnie zasiada w radzie.

T. Łapczyńska przyszła do UM 33 lata temu, po ukończeniu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. - Najpierw pracowałam w wydziale gospodarki komunalnej - wspomina skarbniczka, później została naczelnikiem wydziału, a 20 lat temu skarbnikiem. Zaczynałam pracę przed reformą administracyjną, gdy miastem rządzili naczelnicy. Pierwszym burmistrzem z którym współpracowałam był Janusz Bujak, po nim ze Zbigniewem Jankiem, Janem Sosnowskim, Makiem Koptą, Sławomirem Kowalem, panią Małgorzatą Kuźniar, która zarządzała miastem po referendum i obecnie z burmistrzem Danielem Marchewką.

Skarbnik Teresa Łapczyńska przyjmowała gratulacje od burmistrza Daniela Marchewki i radnych.
Małgorzata Trzcionkowska Skarbnik Teresa Łapczyńska przyjmowała gratulacje od burmistrza Daniela Marchewki i radnych.

Pani skarbnik nie chce powiedzieć, z którym pracowało się najlepiej lub najgorzej. Można przypuszczać, że z żadnym nie miała problemów, skoro rządzi kasą miejską do dzisiaj. Zaznacza, że najtrudniej było podczas tworzenia się samorządów, a także gdy otworzyły się fundusze europejskie i trzeba było szukać pieniędzy na wkład własny.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.