Panie ministrze, jak być rolnikiem, gdy koszty gospodarstwa rosną?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Panie ministrze, jak być rolnikiem, gdy koszty gospodarstwa rosną?

Jarosław Miłkowski

Problemy ze skutkami ubiegłorocznej suszy czy coraz mniej opłacalna produkcja - z tymi problemami lubuscy rolnicy przyszli do ministra rolnictwa.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotyka się z rolnikami, by poznać ich problemy. W środę był na Dolnym Śląsku. W czwartek przyjechał do Lubuskiego. Przed południem spotkał się z ponad setką naszych rolników w urzędzie wojewódzkim, by m.in. wysłuchać ich problemów. A jakie one są?

- Chcemy, żeby to izby rolnicze decydowały, jakie ziemie przekazywać pod inwestycje. Wydajemy cenne grunty pod zabudowę, a około 100 hektarów w moim Międzyrzeczu leży odłogiem – mówił Paweł Egrowski.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.