Panie prezydencie Gorzowa! Była umowa

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Panie prezydencie Gorzowa! Była umowa

Tomasz Rusek

Prezydent obiecał nam, że będzie ujawniał jakie umowy bez przetargów podpisuje miasto. Mam wrażenie, że ktoś w urzędzie o tej obietnicy zapomniał

Jacek Wójcicki szedł do wyborów prezydenckich z mocnym postanowieniem jawności. Obiecywał, że właśnie to będzie go odróżniało do poprzednika - Tadeusza Jędrzejczaka.

Piękne zapowiedzi

I właśnie tej jawności miał służyć rejestr umów, czy uaktualniany na bieżąco spis umów, jakie bez przetargów miasto zawiera z różnymi firmami (a to na dostawę ksera, a to na wymianę opon, a to na wyposażenie gabinetów). Czemu to takie ważne? Bo dawało mieszkańcowi wgląd w biznesy urzędu. Każdy mógł sprawdzić, czy przypadkiem jakaś firma dziwnie często nie ma zleceń bez żadnego konkursu ofert.

 Od dwóch miesięcy - a dokładnie od 27 lipca - w rejestrze nie opublikowano żadnej umowy. Możliwości są dwie. Albo urząd od 60 dni nie zawarł żadnej - co można włożyć między bajki, skoro poprzednio było ich po kilka na tydzień. Albo... komuś zapomniało się o aktualizowaniu rejestru. I chyba ta odpowiedź jest bliższa prawdy.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.