Panie z medalami, Staśkiewicz też

Czytaj dalej
Fot. Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko

Panie z medalami, Staśkiewicz też

Jakub Kłyszejko

Obiekt w Drzonkowie po raz kolejny gościł najlepszych polskich zawodników.

Miłośnicy tej pięknej, olimpijskiej dyscypliny nie mają prawa narzekać. Niedawno mogliśmy podziwiać zmagania czołowych pięcioboistów na świecie podczas Pucharu Świata. W Drzonkowie pojawili się nawet medaliści igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro. Po kilku tygodniach przerwy, na naszych pięknych, lubuskich arenach wystąpiła krajowa czołówka, a także reprezentanci m.in. Czech, Niemiec i Finlandii.

W sobotę rywalizowały panie. Co najważniejsze, sukcesy odniosły Lubuszanki. Triumfowała pochodząca z Zielonej Góry, a obecnie reprezentująca barwy UKSŻoliborz Warszawa Anna Maliszewska. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka ZKS-u Natalia Dominiak. Nasza mogła się cieszyć również ze złotego krążka w kategorii młodzieżowej. Panie rozdzieliła brązowa medalista z Rio Oktawia Nowacka, dla której był to pierwszy start po kontuzji. Dwa medale do swojej kolekcji dołożyła także Magda Klemczyńska. Była druga w kategorii U-21 i trzecia w U-24.

Wyniki: 1. Anna Maliszewska (UKSŻoliborz) - 1.341 pkt, 2. Oktawia Nowacka (Legia Warszawa) - 1.336, 3. Eliska Pribylova (Czechy) - 1.330, 4. Natalia Dominiak (ZKS) - 1.317, 11. Magda Klemczyńska (szósta w mistrzostwach Polski, ZKS) - 1. 195, 17. Aleksandra Sobolewska (dziewiąta w MP) - 893.

Ciekawie było również podczas rywalizacji panów. Po czterech konkurencjach różnice w czołówce były naprawdę niewielkie. O wszystkim zadecydowała jazda konna. Po niej najlepszym Polakiem został rewelacyjny Łukasz Gutkowski, urodzony w 1998 roku. Z drugiego na trzecie miejsce spadł Szymon Staśkiewicz, który strącił jedną przeszkodę.
Wyniki: 1. Fabian Liebig - 1.459, 2. Alexander Nobis (obaj Niemcy) - 1.456, 3. Łukasz Gutkowski - (UKS G-8 Bielany), 9. Szymon Staśkiewicz (trzeci na MP, ZKSDrzonków) - 1.401.

- Muszę przyznać, że jestem zadowolony, bo moja dyspozycja, nie jest jeszcze taka, jak bym chciał. Szczególnie chodzi o bieg i pływanie. Wiedziałem, że w tych konkurencjach odstaję od czołówki. Liczyłem na konkurencje techniczne, że na nich uda się odrobić część strat. Faktycznie, tak się stało, ale i tak zabrakło trochę skuteczności na strzelnicy - podsumował swój występ Staśkiewicz.

- Jeżeli chodzi o występ Szymona, to miałem nadzieję, że powalczy o złoto. Po biegu był sklasyfikowany na drugim miejscu, ale srebro stracił w ostatniej konkurencji. Cieszę się, z brązu Pawła Dąbrowskiego w kategorii U-21. Jestem zadowolony z występu naszych, ale medali mogło być więcej, ponieważ liczyliśmy także na Olę Sobolewską, której tym razem poszło nieco słabiej - powiedział Tomasz Cygański, trener ZKS-u Drzonków.

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.