Park dla małych i dużych powstanie już niedługo!

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Park dla małych i dużych powstanie już niedługo!

Jakub Nowak

Cztero- i siedmiometrowa trasa dla starszych, i niższa, do wysokości kolan, dla maluchów. Ruszyła budowa parku linowego w Nowej Soli!

- Wszystkie trasy są przygotowywane przez fachowców - opowiadał wczoraj rano, podczas rozpoczęcia montażu podestów w przyszłym parku linowym, Łukasz Hendel, który nadzoruje wspomniane prace.

O budowie parku pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Teraz przyszła w końcu pora na konkrety. - Na drzewach będą zawieszone dwie trasy - opowiada Ł. Hendel. Pierwsza, nieco łatwiejsza będzie zawieszona na wysokości czterech metrów i będzie posiadać w sumie 14 atrakcji. Jakich? O tym dowiemy się już niebawem. Druga, będzie już bardziej ekstremalna. - Wyższa trasa zawieszona zostanie na wysokości około siedmiu metrów i posiadać będzie 18 atrakcji - opowiada nam mężczyzna nadzorujący prace.

Nowy park linowy powstanie pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala

Co ważne z parku będą mogły skorzystać także... maluchy. Oczywiście pod opieką dorosłych. - W planach jest trasa na niewielkiej wysokości, myślę, że do wysokości kolana, żeby rodzice mogli bezpiecznie asekurować dzieci - przyznaje nam Ł. Hendel.
Jak się dowiedzieliśmy, o ile same trasy przygotowane są przez fachowców, i montaż lin odbywać się będzie pod ich nadzorem, o tyle stałe elementy, jak np. podesty, wykonali wcześniej pracownicy miasta w ramach robót publicznych. - Pracownicy robót publicznych zbudowali je z drewna pochodzącego z miejskich wycinek drzew. W Nowej Soli nic się nie marnuje - podkreśla rzecznik nowosolskiego magistratu, Ewa Batko.

Sami mieszkańcy oczywiście cieszą się w związku z trwającą inwestycją. - Poważnie? To bardzo fajna wiadomość! Jak tylko zrobią taki park, to na pewno będę jedną z pierwszych, która z niego skorzysta - śmiała się m.in. pani Paulina, którą spotkaliśmy już wcześniej z synkiem podczas spaceru w okolicach pierwszej i drugiej części Parku Krasnala.

Budowa parku linowego powinna zakończyć się w ciągu kilku miesięcy. Przypomnijmy: podobne parki znajdują się już w woj. lubuskim. Znaleźć je możemy m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. czy Łagowie. Cieszą się dużym powodzeniem, co dobrze wróży planowanej budowie w Nowej Soli.

W sumie w nowym parku powstaną trzy trasy. Dwie, zaawansowane, dla osób starszych (cztero- i siedmiometrowa) oraz jedna dla małych dzieci (z linami na
arch. urzędu miasta W sumie w nowym parku powstaną trzy trasy. Dwie, zaawansowane, dla osób starszych (cztero- i siedmiometrowa) oraz jedna dla małych dzieci (z linami na wysokości kolan osoby dorosłej).

Warto w tym miejscu także przypomnieć, że to nie wszystko, na co możemy liczyć jeszcze w tym roku. W pobliskim Wodnym Świecie stanie niedługo strefa kibica, gdzie dorośli będą mogli obejrzeć m.in. zbliżające się mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Później z kolei powstanie tam kino letnie.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.