Paweł Kaniak

Park Milenijny w Starym Fordonie będzie odnowiony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Park Milenijny jest położony w Starym Fordonie, pomiędzy ulicą Fordońską i Nad Wisłą Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy Park Milenijny jest położony w Starym Fordonie, pomiędzy ulicą Fordońską i Nad Wisłą
Paweł Kaniak

Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że zamówiono dokumentację, która pozwoli rozpocząć prace nad przebudową alejek, ich oświetleniem oraz ustawić nowe elementy małej architektury w Parku Milenijnym w Starym Fordonie.

Park Milenijny jest położony w Starym Fordonie, pomiędzy ulicą Fordońską i Nad Wisłą - biegnącą w kierunku awaryjnej przeprawy promowej pod mostem Fordońskim. Zajmuje około 15 hektarów, a w jego centralnej części jest duży zbiornik wodny.

W ramach rewitalizacji Parku Milenijnego planowane jest utwardzenie głównej alei łączącej ul. Fordońską z ul. Nad Wisłą, jej oświetlenie, uregulowanie przedeptów, ustawienie ławek i tablic informacyjnych. Przy wejściu do parku ma stanąć metalowa konstrukcja z jego nazwą.

- Zachowane mają być naturalne nawierzchnie a ingerencja w istniejący drzewostan ograniczona do niezbędnego minimum - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.