Małgorzata Trzcionkowska

„Parkowanie na kocyku” i wiele innych atrakcji

Zabawy na podzamczu będą w każdą niedzielę wakacji. Fot. Centrum Kultury Zabawy na podzamczu będą w każdą niedzielę wakacji.
Małgorzata Trzcionkowska

Cykl wakacyjnych imprez rodzinnych rozpoczął festyn w parku w Żaganiu. Centrum Kultury zaprasza dzieciaki na podzamcze w każdą niedzielę.

W tym roku wakacje organizuje Centrum Kultury, spółka Pałac Książęcy, Muzeum Obozów Jenieckich oraz biblioteka. Na starszych i młodszych czeka aż 256 wakacyjnych wydarzeń. Będzie to m.in. strefa chillu, muzyczne podróże, dyskoteki plenerowe, basen w najniższych cenach w okolicach i kino plenerowe.

We wtorek, 5 lipca, w sali 041 rozpoczyna się Wakacyjna Akademia Przygody dla dzieci w wieku szkolnym (z klas I-VI). Zajęcia odbywają się w godz. 10.00-14.00. Również dzisiaj w sali Stendhala rusza sala zabaw. Można przyjść z dziećmi od lat dwóch do ośmiu, codziennie w godz. 14.0-16.00. Dla starszych są wycieczki do Muzeum Obozów Jenieckich. Będą wycieczki edukacyjne, połączone z konkursami na rozpoznawanie guzików z mundurów jenieckich, flag państwowych (w tym historycznych), posługiwanie się kompasem i mapą, znajomość znaków topograficznych, konkursy wiedzy historycznej dotyczącej problematyki jenieckiej.

Zabawy na podzamczu będą w każdą niedzielę wakacji

W niedzielę o godz. 18.00 przed pałacem koncert z cyklu Muzyczne Podróże. Piosenki Francuskie zaśpiewa Joanna Wolna. Ruszyła też żagańska strefa chillu, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. - Można posiedzieć na leżakach i posłuchać relaksacyjnej muzyki - zachęca Przemysław Mackaszwili, współorganizator imprez. - Najbliższa impreza już w piątek 8 lipca. W piątki strefa chillu jest czynna w godz. 17.00-24.00, zaś w soboty od 15.00 do 24.00. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.